Odmulony staw i nowy most. Trwają prace w koźmińskim Parku Przyjaźni

0
Około 60 tys. zł będzie kosztować modernizacja stawu w Parku Przyjaźni Polsko-Holenderskiej w Koźminie Wielkopolskim. W jego centralnej części znajduje się mały most z altanką, który także zostanie wymieniony. Miejsce jest symbolem współpracy z holenderskim miastem Drimmelen.

Niedawno pisaliśmy o trwającej rewitalizacji śródmieścia Koźmina Wielkopolskiego. Remont uliczek przy rynku to nie jedyna inwestycja, jaką obecnie prowadzą władze miasta leżącego w powiecie krotoszyńskim. Prace trwają również w Parku Przyjaźni Polsko-Holenderskiej. – Staw, który się w nim znajduje, nie był rekultywowany kilkadziesiąt lat. Zdecydowaliśmy o jego gruntownej modernizacji polegającej przede wszystkim na odmuleniu. Pojawi się też nowy mostek, który będzie prezentem od jednego z naszych miast partnerskich – mówi Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wielkopolskiego.

Staw usytuowany jest w centralnej części parku leżącego między ulicą Poznańską a Bernardyńską. Miejsce jest symbolem współpracy między Koźminem Wielkopolskim a holenderskim miastem partnerskim – Drimmelen. – Dzięki nowym ławkom, które zostaną zamontowane w tym miejscu, mieszkańcy zyskają nowe miejsce odpoczynku i spotkań. Często zgłaszali się w tej kwestii do rady miejskiej. Wreszcie znalazły się pieniądze w budżecie i inwestycja staje się faktem – tłumaczy Karol Jankowiak, radny miejski w Koźminie Wielkopolskim.

Koszt tej inwestycji to około 60 tys. zł. Kwota w całości pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick