Rewitalizacja centrum Koźmina trwa. Kolejne dwie ulice przechodzą modernizacje

0
Władze Koźmina Wielkopolskiego przygotowują się do całkowitej rewitalizacji centrum miasta. Gruntowa modernizacja głównej części rynku planowana jest dopiero po zakończeniu budowy obwodnicy miasta. Jednak już teraz przebudowywane są ulice wokół ratusza. W ubiegłym roku zmodernizowano Kościelną, a obecnie trwają prace nad Farnej i Plebance.

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego ma powstać do 2024 roku. Bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja odciąży najbardziej zdewastowaną część miasta czyli centrum, a w późniejszym czasie pozwoli na modernizacje koźmińskiego rynku. – Przed remontem ścisłego centrum chcemy zmodernizować jego okolice. W ramach rewitalizacji śródmieścia już w ubiegłym roku wyremontowaliśmy ulicę Kościelną. Obecnie kończą się prace przy Farnej i Plebance, czyli przy prostopadłych do rynku uliczkach – informuje burmistrz Koźmina Wielkopolskiego, Maciej Bratborski.

Prace przy Kościelnej rozpoczęły się już w 2018 roku i trwały dwa lata – Najpierw przebudowa kanalizacji, a następnie wymiana starej nawierzchni asfaltowej. Koszt tej inwestycji to kwota prawie miliona złotych, którą w całości pokryliśmy z budżetu miasta – mówi zastępca burmistrza Koźmina Wielkopolskiego, Jarosław Ratajczak.

Koszt modernizacji ulicy Farnej i Plebanki to 220 tys. zł. Całość kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski – W tym wypadku gruntownej modernizacji poddaliśmy tylko wierzchnią, widoczną warstwę. W miejsce starego asfaltu pojawiła się kostka granitowa. Wszystkie prace odbywają się pod okiem konserwatora zabytków – tłumaczy Jarosław Ratajczak.

Do momentu powstania obwodnicy władze miasta planują przebudować większość ulic w okolicy ścisłego centrum. Tak, by w chwili zakończenia jej budowy móc przystąpić do rewitalizacji samego rynku.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick