Oddziały covidowe w regionie prawie pełne. Zakażonych wciąż przybywa

3
Ten w Pleszewie wystartował w 7 października, ostrowski zaczął działać w ubiegłą niedzielę. Już wiemy, że obłożenie oddziałów covidowych, które powstały w regionie jest bardzo duże. W Pleszewskim Centrum Medycznym zajęte są już wszystkie łóżka, w Ostrowie jest to już ponad połowa.

Zakażonych koronawirusem przybywa, a szpitale o II stopniu referencycjności tworzą specjalne oddziały covidowe, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do hospitalizowania zakażonych osób. Takie miejsce wystartowało 7 października w Pleszewskim Centrum Medycznym. Dostępne jest tam 20 łóżek – 3 z nich są przeznaczone dla pacjentów w ciężkim stanie, którzy wymagają pomocy respiratora. Oddział zapełnił się w ciągu 24 godzin.

CZYTAJ TAKŻE: 36-latka nie żyje. Nie chciano udzielić jej pomocy?

Dynamiczna sytuacja ma miejsce także w Ostrowie Wielkopolskim. Tu oddział rozpoczął działalność w ubiegłą niedzielę. Obejmuje on 6 łóżek obserwacyjnych oraz 23 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem choroby, w tym 3 łóżka intensywniej terapii. Z informacji, jakie do nas docierają to zajętych jest już ponad połowa łóżek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Budować polowe oddziały covidowe, bo za chwilę będzie paraliż całej służby zdrowia. Wstyd jezdzić karetkami z chorymi od szpitala do szpitala a jak zwykle w ministerstwie zdrowia nagrodami sobie sypią. Cała polska szopka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick