36-latka nie żyje. Nie chciano udzielić jej pomocy?

6
Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie śmierci 36-latki, która zmarła w kaliskim szpitalu 7 października. Według informacji, jakie udało nam się oficjalnie uzyskać, kobieta trafiła do Kalisza po odesłaniu jej z innej placówki medycznej. Na kaliski SOR trafiła już w stanie ciężkim. Niestety, mimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła.

Do śmierci kobiety doszło 7 października w kaliskim szpitalu, gdzie została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe. – Mogę potwierdzić, że pacjentka trafiła do nas w tym dniu. Została ona odesłana z innej placówki medycznej. Na SOR trafiła już w stanie ciężkim, została zaintubowana. Niestety zmarła – poinformował Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, kobieta miała zostać odesłana z Pleszewskiego Centrum Medycznego. Kontaktowaliśmy się z pleszewską placówką, ale póki co nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji na ten temat.

Prokuratura Rejonowa potwierdza, że wpłynęło zawiadomienie o śmierci kobiety. Odbyła się także sekcja zwłok 36-latki. Jej wyniki mają być znane za kilka dni. – Toczy się postępowanie w tej sprawie. To wszystko, co na tę chwilę mogę powiedzieć – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do sprawy będziemy wracać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 20
  5

  Widzicie do czego doprowadza sluzba zdrowia.?!.W panice przed covidem lekarze nie udzielaja pomocy to jakas paranoja !! To nie jedyny przypadek taka mloda dziewczyna..czy ktos wie dlaczego trafila do szpitala?

 2. 22
  7

  Wielka walka o to żeby nas pozamykać w domach i jak najmniejsze Pieniądze wypłacać z tytułu świadczeń chorobowych
  A słabe jednostki są zbędne narodowi do wkład do budżetu jest znikomy.To wynik wyborów!!!Brawo emeryci i rodziny 500plus za parę groszy kupili głosy.Pieniądze z 500 plus oddajcie chodząc prywatnie po lekarzach z dziećmi A emeryci i renciści do piachu!!!

 3. 7
  1

  To przykład ,, dobrej zmiany ” PIS – Premier i Minister Szumowski – wg Kościoła Ewangeliści – prawie święci – doprowadzili do całkowitej ruiny służbę zdrowia – kręcąc na pandemii swoje interesy. Biznes dla nich wazniejszy niż zdrowie polaków. Teraz wyborcy niech widzą tych nieudaczników – jak rądzą naszym krajem ! Ale TVPiS nadal robi głupcom wodę z mózgu !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick