Od trzech tygodni codziennie przyjeżdżają pod Węglozbyt. „Tu jest straszne zamieszanie”

11
Codziennie setki ludzie czekają pod Węglozbytem w nadziei, że będą mogli kupić węgiel. I codziennie wielu z nich wraca z kwitkiem. Najnowsza wiadomość jest taka, że lista kolejkowa z nazwiskami osób oczekujących na opał została przejęta przez pracowników spółki. To oni teraz mają kontaktować się z mieszkańcami. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu dotrze węgiel z zagranicy.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsze miliony trafiły do mieszkańców. Trwa wypłata dodatku węglowego

Najpierw była lista tworzona oddolnie. Ludzie przyjeżdżali, zapisywali się i czekali na węgiel. Później – jak mówi nam jeden z oczekujących na opał przed podostrowskim Węglozbytem – lista zaginęła i stworzono nową. Teraz spis nazwisk jest nowy i – jak wynika z relacji mieszkańców czekających pod siedzibą spółki – mają go prowadzić przedstawiciele tej instytucji.

Niektórzy tracą cierpliwość, inni rozkładają ręce, kolejni wierzą do końca. Niepewność miesza się ze zniecierpliwieniem i złością. Nie wiadomo, kiedy będzie węgiel, jakiego gatunku, jak bardzo kaloryczny, a także dla ilu wystarczy. Pytań jest więcej, niż odpowiedzi. I tak od wielu tygodni.

Pojechaliśmy pod Węglozbyt z kamerą, by porozmawiać z czekającymi tam mieszkańcami i zapytać, jak wygląda sytuacja na miejscu. Zobacz materiał wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

    • Stałam w tej kolejce i zapewniam Cię, że zwolenników PIS tam nie było. Poza tym obwiniaj tych co nie chodzą na wybory, to dzięki nim PIS wygrywa z 30% poparciem.

  1. Niech głosują dalej na PIS , bravo . Kaczyńskiego interesują tylko słupki i wybory a nie gospodarka Polski . Zdolowali Polskę i Polaków. drożyzna zjada nsze portfele , inflacja rośnie z miesiaca na miesiąc. Drożyzna w sklepach , węgiel po 3 tys zl , prąd drogi , gaz drogi zywność bardzo droga, kredyty drogie, paliwa drogie, czynsze ogrzewanie drogie . Tyle dorobiliśmy sie za zakłamanego rządu PISU

    • Przypominam że 30% Polaków chce rządów PiSu.To i tak jest wina Tuska i Putina.Tych nieudaczników z rządu,nawet by po flaszkę nie wysłał,bo po drodze by rozbili.Oni rządzą państwem,o święta godzino!

  2. Ale ludzie są zadowoleni z takich nieudacznikow rządzących naszym krajem i w dalszym ciągu chcą na nich głosować. Jak za komuny stali jedna noc za węglem to działa się krzywda. A teraz co. Nie dość że tyle stoją to jeszcze drozyzna

  3. A to już lepiej spokojniej i taniej było za PO, a teraz to nic nie wiadomo wczoraj było tak a rano wstajesz i już nieaktualne.
    Istny sajgon niczym Rodeo Kaczyńskiego, bo chaosem się lepiej zarządza – tylko ogłupia ludzi.

  4. Kochany rząd. Jak on się stara- dopłaty, raty, sraty taty,,, Węgiel zagraniczny gówniany ale za to drogi, węgiel polski dobry, tańszy podobno, ale go nie ma. Kolejki, olejki, lejki, listy pis… Słowem niech żyje PiS i PRL bis. Za czym stoi ta kolejka? Za węglem czy z numerami telefonów? A dlaczego wśród czekających nie pojawiła się jeszcze minister Maląg z pociechą, a gdzie poseł Jasio obibok Mosiński? A poseł Kaleta z tanim węglem w Godzieszach? Gdzie w końcu kochany przez wszystkich sekciarzy poseł gawędziarz historyczny Tomasz? Wywiało ich czy kopią węgiel dla elektoratu? A może kombinują jak nas oszukać w przyszłym roku? Ludzie, jak ta banda wygra wybory w przyszłym roku to nas załatwi tak, ze będziemy z czułością wspominać kartki na mięso i cukier za komuny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick