Pierwsze miliony trafiły do mieszkańców. Trwa wypłata dodatku węglowego

27
Fot. Pixabay
Pierwsi mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali dodatek węglowy. Pierwsze przelewy wykonano w piątek, 23 września. Będą kontynuowane w następnych dniach. W tym mieście przelano już na konta mieszkańców 3,8 mln zł.

Dodatek węglowy to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców pieniądze w ostatnich tygodniach. Horrendalne ceny węgla doprowadziły do tego, że wiele osób nie ma za co kupić opału. Węgla w wielu składach brakuje. Wśród mieszkańców regionu panuje więc coraz większe niezadowolenie, bo pogoda się pogarsza, a w związku z tym wielu chciałoby już nagrzać w domach.

Dobrą wiadomością – przynajmniej dla części z nich – może okazać się fakt, że ruszyła wypłata pieniędzy w ramach dodatku węglowego, które rząd przeznaczył na ten cel. W czwartek Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o tym, że otrzymał przelew na ponad 800 mln zł. Jest to pierwsza transza, jaka wpłynęła z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Część z tych pieniędzy dotarła do Ostrowa Wielkopolskiego. Mowa o kwocie rzędu 7,1 mln zł.

Pierwsi mieszkańcy miasta już otrzymali dodatek na konta. Wypłaty ruszyły w piątek, 23 września. Tego dnia pieniądze trafiły do prawie 1 300 mieszkańców na kwotę 3,8 mln zł.

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, do tej pory złożono 6 711 wniosków o przyznanie dodatku węglowego. Każdy z nich został zweryfikowany. Na tej podstawie umorzono 240 wypłat, ponieważ dokumenty zostały złożone podwójnie, a więc przez dwie osoby z jednego gospodarstwa domowego.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim zweryfikowali 2 266 wniosków. Każdego dnia wypłacane są pieniądze ok. 1 300 osobom według kolejności złożenia wniosków.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

 1. Co z mieszkańcami bloku mają ogrzewanie sieciowe i co wszystkim dają a nam się nie należy nic .. chociaż i tak wszytko poszło w górę prąd gaz czynsze..

  • Pani Paulino i tak macie się dobrze bo napewno nie podwyższyli Wam opłat o 20tys.My w domach prywatnych potrzebujemy na opał minimalnie 6ton węgla plus transport co daje 20 tys zl

  • A poszło Ci ogrzewanie w górę o kilkanaście tysięcy za sezon?! Ja w ubiegłym roku potrzebowałam 6 ton, policz to sobie razy 3,5tyś!

 2. Dlaczego taka propaganda że miliony trafiły do mieszkańców, CO NAJWYŻEJ OTRZYMALI PIENIĄDZE Z PODATKÓW WSZYSTKICH OBYWATELI NA 800 KG WĘGLA. A DO OGRZANIA BUDYNKU POTRZEBA PONAD TRZY TYSIĄCE KILOGRAMÓW.WIĘKSZOŚCI WYPŁATA NIE WTSTARCZA NA ZAKUP TONY A GDZIE RESZTA I OPŁATY. BĘDZIE BIDA PIS-ZCZEĆ.DOBROBYT WYCHODZI BOKIEM „DOBRA ZMIANA”WSZYSCY JUŻ WIDZĄ KRACH I WSTANUE Z KOLAN NA PYSK!!!😭😭😭

  • A zastanawia się Pani z czego PiS tak chętnie daje ? Tusk chował w skarpetę dla siebie według Pani? A PiS to z czyich daje drugim odbierając lub nie dając nic? Skąd mają kasę? W własnej kieszeni dają? A może drukują puste pieniądze i inflacja na lata zaraz będzie wynosić 20% i ten dodatek gdzie sobie będzie Pani mogła wsadzić, łatwo się domyślić.

  • A ile sobie mogłaś węgla za jedną pensję kupić za Tuska? I to bez dopłat. No i? Więc proszę skończyć tą hipokryzję jakoby to Tusk nie dawał. Pis najpierw zawyżył do niebotycznych granic cenę węgla (proszę spojrzeć ile polski węgiel kosztuje w Czechach) dał ludziom ochłap a ci się cieszą jakby Boga za nogi złapali. Poziom inteligencji tego narodu jest wprost proporcjonalny do wyniku pisu więc mamy co mamy.

  • Za Tuska nie było żadnych problemów z węglem i każdego było stać na kupno. Więc pomysł zanim coś walniesz.

 3. Taką zazdrością nic nie można wskórać
  Trzeba sobie powiedzieć że to nie wy babracie się w brudzie i to nie wy przewalacie te kilogramy żeby było w dupe ciepło
  Wy tylko odkrecicie piec na grzanie i jest ciepło
  A co mają powiedzieć ludzie którzy tego korka nie mają
  I dźwigają te kilogramy nieustannie
  Zastanowić się trochę nad tym

 4. Do Koczot: Drogi rodaku….ja mieszkam w bloku, mieszkanie 53m i czynsz wynosi prawie 1800zl( za metr ogrzewania place 22zl) Wczesniej płaciłam 750zl( za metr płaciłam 4,50) ile krotnie podwyższona stawka….policz sobie. Więc ja w bloku w ciągu roku muszę również zostawić ponad 21 tysięcy w tym za samo ogrzewanie już nie wliczając ciepłej wody place prawie 15 tysięcy.

  • Ja 31.08 w Urzędzie Miejskimi też nic, a koleżanka złożyła po 1.09 w Mopsie i tydzień temu otrzymała przelew na konto. Wypłacają wg złożenia wniosków. Śmiech na sali…..

 5. Ja 31.08 w Urzędzie Miejskimi też nic, a koleżanka złożyła po 1.09 w Mopsie i tydzień temu otrzymała przelew na konto. Wypłacają wg złożenia wniosków. Śmiech na sali…..

 6. Wniosek złożony 28.08 MZGM błędnie wypełnił deklaracje o emisyjności mieszkanie komunalne 2 piece kaflowe MZGM napisało do MOPSu oświadczenie o swojej pomyłce a Mops chce jakieś faktury rachunki za tamten rok za zakup węgla to jest jakieś chore nikt nie ma obowiązku przechowywać paragonów z tamtego roku i pomyłka z mojej winy i nadal bez echa dziś mija 60 dni od złożenia wniosku chory kraj

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick