DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Od stycznia nowa komunikacja miejska w Pleszewie i nie tylko. Co wiemy?

Poznaliśmy szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej.

Fot. fanpage burmistrza Arkadiusza Ptaka

WIĘCEJ: Burmistrz składa obietnicę. Czy mieszkańcy porzucą auta na rzecz autobusów?

Krystalizują się plany przebudowy systemu komunikacji miejskiej na terenie gmin Pleszew i Dobrzyca. Zapowiedziane jakiś czas temu zmiany coraz bardziej nabierają kształtów. Początkowo szczegółowych informacji nie było zbyt wiele prócz tej, że będzie dużo zmian i to na lepsze. Tak zapewniał swego czasu burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

W ostatnich dniach ogłosił kilka szczegółów dotyczących planowanych rozwiązań. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy z firmą Euromatpol, która ma być operatorem komunikacji zbiorowej po wdrożeniu przebudowanego systemu, a więc od stycznia 2024 roku.

Włodarz podkreśla, że zostanie uruchomionych 18 nowych linii autobusowych docierających do „najdalszych części gmin Pleszew i Dobrzyca”. Pleszew jako samorząd miejski porozumiał się z władzami Dobrzycy w kwestii organizacji wspólnego transportu, a starostwo powiatowe zrobiło to samo, ale z gminą Gołuchów. W ten sposób powiat ma być lepiej skomunikowany.

Skorzystać mają uczniowie, dla których mają zostać uruchomione częstsze kursy autobusów wiozących ich do szkół, a także osoby dorosłe, które dojeżdżają do pracy. Dla nich przewidziano w nowym rozkładzie godzinowym przejazdy o wczesnych godzinach porannych.

Burmistrz Ptak zapowiada, że jeszcze przed świętami mieszkańcy gminy Pleszew mają otrzymać mapy z nowym rozkładem jazdy i przebiegiem nowych linii autobusowych. Rozkład dostępny jest też na stronie pleszew.pl.

Zaprezentowano też nową flotę autobusów, które mają kursować w ramach nowego rozkładu jazdy (poniżej).

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz