Od sierpnia drożej za podróż Kolejami Wielkopolskimi

2
Fot. Facebook/Koleje Wielkopolskie
Od 1 sierpnia w górę pójdą ceny biletów za podróż Kolejami Wielkopolskimi. Jak informuje spółka, powodem wzrostu cen jest najwyższa od 20 lat inflacja. Na stronie wlkp24.info odsyłamy do strony, gdzie dostępny jest nowy cennik dla pasażerów.

Koleje Wielkopolskie poinformowały, że druga połowa wakacji to wzrost cen za bilety dla pasażerów. Powodem jest inflacja, a co za tym idzie – wzrost cen paliwa, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. „Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością Spółki. Koleje Wielkopolskie uruchamiają każdego dnia ok. 290 pociągów, które pokonują ponad 25 tys. kilometrów. Chcemy nadal rozwijać naszą ofertę i podwyższać jakość świadczonych usług” – informuje spółka.

Przedstawiciele informują, że decyzja nie jest zależna od nich i została podyktowana sytuacją na rynku. Wzrost cen biletów przewidywany jest na poziomie ok. 15% i dotyczyć będzie zarówno biletów jednorazowych, okresowych, jak również biletów w ramach oferty Bus-Tramwaj-Kolej. „Podniesione zostaną również opłaty za przewóz roweru czy psa, a także kary za przejazd bez ważnego biletu z 245 zł na 280 zł” – czytamy w komunikacie.

Nowy cennik dla pasażerów dostępny jest POD TYM LINKIEM.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. W Polsce pod rządami PiS codziennie rosną ceny różnych artykułów i usług. Ale podwyżka cen biletów PKP w środku wakacji i to przy tak drogim paliwie – to już chwyt poniżej pasa. Proszę sobie to porównać z biletem miesięcznym za 9 euro w Niemczech na pociągi, szynobusy i tramwaje. Tam za około 40 zł można na tym bilecie jeździć przez cały miesiąc po całych Niemczech. A u nas? U nas 40 zł nie wystarczy nawet, aby pojechać do Poznania i z powrotem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick