Od poniedziałku „krajówką” pojedziesz 30 km/h

0
Fot. Google Maps
Rozpoczyna się remont drogi krajowej nr 11 w Kotlinie (powiat jarociński). W związku z tym kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i zdjąć nogę z gazu. Od poniedziałku 16 lipca ograniczenie prędkości w tej miejscowości będzie wynosić 30 km/h.

Kierowców podróżujących drogą krajową nr 11 na trasie Jarocin – Pleszew, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na odcinku przebiegającym przez tę miejscowość będzie się odbywał ruch wahadłowy, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Utrudnienia czekają kierowców od poniedziałku 16 lipca i potrwają do połowy września. „Na długości ponad 2 km wykonawca odtworzy nawierzchnię drogi wraz z oznakowaniem poziomym” – informuje GDDKiA. Inwestycja będzie kosztować 3,5 mln zł.

Remonty dróg to częsty obraz w letnich miesiącach. Sporo dzieje się także w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w sąsiedztwie urzędu miejskiego i starostwa, trwa budowa ronda. Od kilku dni skrzyżowanie Al. Powstańców Wielkopolskich i ul. Ledóchowskiego. Tymczasem w Jarocinie powstała nowa ulica, która ma rozładować ruch w centrum.

To jednak nie koniec czekających nas utrudnień. GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK 12 od Kalisza do granicy województwa wielkopolskiego.

Fot. GDDKiA
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick