Jarocin. Zbudowali nową ulicę i 30 miejsc parkingowych

0
Zapowiadana od miesięcy ulica łącząca dotychczasowe Kościuszki i Kilińskiego wreszcie powstała. Ma ona rozładować ruch w centrum miasta i pomóc kierowcom w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego.

Wybudowana właśnie ulica łącząca Kościuszki z Kilińskiego w centrum Jarocina otrzymała nazwę. Radni miejscy jednogłośnie podjęli decyzję, by nadać jej imię Mariana Poznańskiego. Nowy bajpas ma rozładować ruch w centrum miasta, który po otwarciu obwodnicy latem 2017 roku.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Wniosek o nadanie nazwy ul. Poznańskiego złożyła jego rodzina. W uzasadnieniu podała, że był on artystą tworzącym na terenie gminy Jarocin, który czynnie uczestniczył w ruchach patriotycznych, a gminie poświęcił swoje liczne prace. Ponadto droga ta znajduje się w miejscu rodzinnego domu pana Mariana. Budynek stał niegdyś w pierzei ul. Kilińskiego – wyjaśnia Hubert Kujawa, kierownik referatu gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

Przy ul. Poznańskiego, która na razie jest zamknięta dla ruchu, powstało także 30 miejsc parkingowych. Od 1 sierpnia będą one objęte strefą płatnego parkowania – B. Oznacza to, że za pół godziny postoju będzie trzeba zapłacić 1 zł. Tyle samo, ile do tej pory na ul. Kościuszki.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne mieszkania plus oddane

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick