Obywatelskie zatrzymanie. Pijany kierowca miał dwa promile

0
Pijanego 39-latka, który jechał slalomem ulicami Kotlina (powiat jarociński) zauważył inny kierowca, dokonując obywatelskiego zatrzymania, po czym powiadomił policję. Nietrzeźwego mężczyznę czekają poważne konsekwencje - nie tylko utrata prawa jazdy. Na horyzoncie jest także widmo pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Pleszew wykazał się obywatelską postawą, zatrzymując w sobotni wieczór nietrzeźwego kierowcę i przekazując go w ręce policji. Niestety, nawet w tak trudnym dla wszystkich czasie znajdą się osoby, które za nic mają życie, zarówno swoje jak i innych. Bo tylko tak można nazwać kogoś, kto mając dwa promile, siada za kierownicę samochodu i wyjeżdża na drogi publiczne” – informują jarocińscy policjanci.

CZYTAJ: Pierwsza zakażona koronawirusem z powiatu jarocińskiego

Jadącego slalomem kierowcę volkswagena passata zauważył na ulicach Kotlina (powiat jarociński) inny kierujący. Gdy policjanci przejęli nietrzeźwego 39-latka, okazało się, że ma on problem nie tylko z jazdą, ale też z wysławianiem się. Efekt końcowy jest taki, że przez alkohol mężczyzna stracił nie tylko umiejętność logicznego myślenia, ale także prawo jazdy. Musi też liczyć się z tym, że za jazdę z promilami może spędzić dwa lata w więzieniu” – informują funkcjonariusze z KPP w Jarocinie na swoim fanpage’u.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick