Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego ma już dwa lata!

4
Dokładnie dwa lata temu w lipcu 2017 roku oddano do użytku obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego. Przez wiele lat wyczekiwany bajpas odciążył zakorkowane miasto i nerwy mieszkańców oraz podróżnych, którzy codziennie próbowali przedostać się przez miasto do pracy, szkoły albo po prostu Ostrów był jednym z punktów na ich trasie.

Po otwarciu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w 2017 roku wszystkie problemy komunikacyjne miasta nie zniknęły, ale część z nich została rozwiązana. Kolejne mogłyby odejść w niepamięć np. po stworzeniu tzw. północnej ramy komunikacyjnej. Temat ciągnie się od długiego czasu i końca nie widać. Brakujący element „małej obwodnicy Ostrowa” miałby odciążyć tę część miasta i usprawnić ruch. Dotychczasowe plany wskazywały, że rama miałaby przebiegać od skrzyżowania ulic Serwańskiego z Kaliską, przez ul. Torową, Limanowskiego oraz dalej do Ronda Republiki Ostrowskiej.

ZOBACZ TEŻ: Obwodnica Jarocina oficjalnie otwarta

Czy takie rozwiązanie rozwiązałoby pozostałe problemy komunikacyjne i jak oceniacie dwa lata z obwodnicą Ostrowa Wielkopolskiego? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Tilt-shift zupełnie bezsensu, z zachwytu nad podobnymi filtrami na całe szczęście się wyrasta.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick