Obwodnica Jarocina oficjalnie otwarta

1
Jej budowa rozpoczęła się pod koniec 2014 roku. Koszt robót wyniósł prawie 294 milionów złotych. 85% tej kwoty stanowiło dofinansowanie unijne. Dwujezdniowa droga ekspresowa uwolni Jarocin od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Bo musicie państwo przyznać zakorkowany Jarocin był zmorą wielu... i to od lat.

Budowa obwodnicy Jarocina była jedną z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Wielkopolsce przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków Unii Europejskiej.
Jej budowa, podobnie jak tej w Ostrowie rozpoczęła się pod koniec roku 2014 za rządów Platformy Obywatelskiej. Burmistrzem Jarocina był wówczas Stanisław Martuzalski, dziś członek zarządu powiatu jarocińskiego.
Koszt budowy obwodnicy to prawie 294 mln złotych. 85 % tej kwoty pochodziła ze środków unijnych.

Obwodnica Jarocina. Zobacz trasę z lotu ptaka

Kilkanaście minut po oficjalnym otwarciu obwodnicy, poszczono ruch na całej długości 13 odcinka trasy S11. Komunikację lokalną zapewniają tam nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem 13 obiektów inżynierskich. W ramach projektu wybudowano ponad 10 kilometrów drogi ekspresowej oraz 3 kilometrowy fragment drogi stanowiący łącznik pomiędzy dk 11 a węzłem Jarocin.

Należy jednak pamiętać, że otwarta dziś obwodnica, to w zasadzie połowa całości. w pierwotnej wersji druga ta miała ciągnąć się za Kotlin i wychodzić dopiero przed Pleszewem.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick