Obwodnicą Kępna pojedziemy już w środę? Jest na to szansa

3
Fot. Google Maps
Jak informuje Centrum Unijnych Projektów Transportowych na Twitterze, wiele wskazuje na to, że kierowcy przejeżdżający przez Kępno, za kilka dni będą mogli ominąć miasto i skorzystać z budowanej w ostatnim czasie obwodnicy. A dokładnie z jej odcinka o długości 3,6 km.

Właśnie trwają odbiory i prace wykończeniowe na obwodnicy Kępna, które są niezbędne, by mógł zostać na nią przekierowany ruch samochodowy. Najprawdopodobniej zakończą się one w przyszłym tygodniu, a to oznacza, że kierowcy przed kolejnym weekendem będą mogli szybciej pokonać ten odcinek trasy. 23 maja udostępniony dla ruchu ma zostać 3,6-kilometrowy odcinek bajpasu w ciągu drogi S11 od ronda na drodze krajowej nr 11 do węzła Kępno-Krążkowy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Budowa obwodnicy Kępna rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, a termin zakończenia prac zaplanowano na sierpień 2018 roku. Inwestycja docelowo miała pochłonąć ponad 66 mln zł (brutto). Bajpas został tak zaprojektowany, by łączyć drogę S8 z DK11 i przyspieszyć podróż w okolicach miasta.

ZOBACZ TEŻ: Usunęli drzewa przy obwodnicy Ostrowa, bo… nie spełniały wymogów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To nie jest obwodnica Kępna. Jest to łącznik drogi 11 z drogą szybkiego ruchu S8. Łącznik ten w przyszłości będzie służył jako fragment obwodnicy Kępna. Nie ma za co.

  2. Co za brednie wypisujecie i wprowadzacie w błąd. „kierowcy przejeżdżający przez Kępno, za kilka dni będą mogli ominąć miasto i skorzystać z budowanej w ostatnim czasie obwodnicy” – dzięki temu odcinkowi nikt miasta nie ominie. Wcześniej nie było możliwości wjechania na S8 w Kępnie. A ten odcinek tylko na to pozwala, nie pozwala jak to piszecie ominąć miasta!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick