Usunęli drzewa przy obwodnicy Ostrowa, bo… nie spełniały wymogów

7
Kolejne osoby pytają, co się stało z drzewami posadzonymi przy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. W marcu jeszcze rosły, a w kwietniu pozostały po nich podtrzymujące je do tej pory belki.

Kiedy oddawano do użytku obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego, przy drodze technicznej rosły już posadzone drzewa. Od pewnego czasu są jedynie wspomnieniem, a o tym, że jeszcze kilka tygodni temu tam rosły, przypominają stworzone do ich podtrzymywania drewniane elementy.

Co się stało z drzewami i dlaczego zniknęły? Zapytaliśmy o to Alinę Cieślak, rzecznika prasowego poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wykonawca zieleni nie zakończył jeszcze swoich prac. Drzewka, które zostały posadzone, nie były tymi, o które prosiliśmy. Zostały więc usunięte, a w ich miejsce posadzone zostaną nowe. Są one wymieniane w ramach kontraktu, więc nie ma mowy o dodatkowych kosztach – wyjaśnia.

Mimo że obwodnicą można jeździć od lipca 2017 roku, zieleń – w ramach budowy drogi – ciągle nie została odebrana i taki stan ma się utrzymać, dopóki nie zostaną spełnione wszystkie warunki umowy. Kiedy to nastąpi? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. W GDDKiA mają nadzieję, że jak najszybciej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. pamietam swego czasu gdy jechalem obwodnica widzialem cala mase niepoprzyjmowanych drzewek wygladalo to …srednio. moze dlatego je wyciagneli i zrobia jak nalezy

  2. jak sie za groszę robi inwestycje,to potem kombinują wykonawcy gdzie tu oszukać 😛 myśleli że na drzewach się nie znają,a najlepiej na wiosnę widać czy jest ok czy nie proste.Dobrze że do końca ich pilnują,jak z asfaltem co frezowali,bo też tam chcieli zakombinować 😉 i poprawka

  3. To może kablówka zainteresuje się jak wygląda ,,trawa”, która spłynęła z całym nasypeam przy zjeździe w Wylotową oraz ,,trawa”, której nie ma przy łączeniu ,,starej” i ,,nowej” części obwodnicy zaraz po skręcie na Katowice (widać od strony drogi serwisowej jadąc od Galerii Ostrovia w stronę lasu). Nasyp w tym miejscu trzymają tylko jakieś płachty. Kto przyjął taką fuszerkę?

  4. Co by tu jeszcze dodać do opisu tej FUSZERKI? Dla wielu mieszkańców okolic obwodnicy ważny jest generowany przez nią hałas. Do grupy fuszerki zaliczyć należy długość, wysokość i jakość zabezpieczeń akustycznych czyli pseudoekranów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick