Oblał dom czarną cieczą. Powód to alkohol i dawne urazy

0

Jarocińscy policjanci odebrali zgłoszenie o uszkodzeniu elewacji nieruchomości i kostki brukowej na prywatnej posesji. Jak wynikało z informacji, do uszkodzeń doszło w ciągu dwóch poprzednich nocy.  Wówczas to sprawca miał oblać czarna oleistą cieczą kostkę brukową oraz elewację frontową budynku mieszkalnego. Właścicielka posesji oszacowała powstałe straty na łączną kwotę ponad 3 tys. zł.

Zajmujący się sprawą policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że sprawą uszkodzenia mienia stoi 57-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jarocin. Powodem jego zachowania był nadmiar alkoholu i dawne urazy.

57-latek został zatrzymany przez kryminalnych jeszcze tego samego dnia. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Na wniosek Policji prokurator w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru – mówi młodszy aspirant Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz należącej do nich nieruchomości. 

źródło: KPP Jarocin 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick