„Obalimy demokrację” na murze sądu. Prezes: „To karygodne”

8
Na ścianie Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim ktoś namalował napis "obalimy demokrację". Nie wiadomo, czy zrobiła to jedna osoba, czy kilka. Sprawę bada policja. Akt wandalizmu stanowczo potępił prezes sądu Radosław Grzęda.

Krzyż celtycki, podwójna błyskawica (symbol SS) i napis „obalimy demokrację” pojawiły się na przedniej ścianie budynku Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, na prawo od głównego wejścia. Powstał prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę. – Już w środę o zniszczeniu mienia została zawiadomiona policja – mówi portalowi wlkp24.info prezes sądu Radosław Grzęda. – Jakiekolwiek nielegalne umieszczanie napisów na murach i ścianach budynków (nie tylko sądu) jest karygodne i powinno być ścigane przez uprawnione organy – zaznacza.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jak zapewnia, napis zostanie niezwłocznie usunięty po tym, jak policja zakończy czynności dochodzeniowe. Czy akt wandalizmu mógł mieć podłoże polityczne? Trudno w tej chwili o odpowiedź. – Nie znamy pobudek działania sprawcy – dodaje prezes Radosław Grzęda.

Docierają do nas informacje, że podobne napisy pojawiły się także w kilku innych miejscach Ostrowa Wielkopolskiego. W tej chwili jest za wcześnie by mówić, czy wszystkie są „dziełem” tej samej osoby bądź grupy osób.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Ale przecież napis brzmi: „Obalimy DEMOKRACJE” – czyli kilka demokracji – może też amerykańską albo może wszystkie światowe demokracje?

  2. Na bank to przez tych handlarzy ziolem po 5 gram. Jeszcze wiecej wysilku w nierobienie niczego i strachu przed nazistowska zaraza i wyhodujecie sobie w Polsce takiego garba ze bedziecie prosic zeby pelna legalizacja wszystkich dragow byla waszym najwiekszym problemem Panie i Panowie policjanci.
    dowiemy sie o zlapanych za byle gowno a prawdziwych przestepcow nikt nie zlapie.

  3. Adrianek Pacyna akurat szedł do pracy na Kaliską(sklep „Fanatyk”) .
    Czy nie ma kamer ani policji w tym mieście??.Tych znaków nie jest „kilka” ale kilkadziesiąt w całym mieście.Czy nic mu nie można zrobić bo ma żółte papiery????

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick