DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

O tę drogę mieszkańcy dosłownie walczyli. Powiat remontuje pierwszy etap

Wielokrotnie mieszkańcy kilku wsi między Górznem a Kościelną Wsią w powiecie ostrowskim podejmowali różnego rodzaju interwencje, by wywalczyć modernizację około 11-kilometrowego odcinka drogi na tej trasie. Samorząd przez długi czas nie odpowiadał na prośby mieszkańców. Na antenie Telewizji Proart kilkakrotnie temat ten był poruszany w serwisie informacyjnym czy magazynie reporterskim. – Ta droga wywołała już wiele emocji u mieszkańców tego rejonu. Droga będzie zmodernizowana i już ruszył odcinek Będzieszyn-Gutów – mówi starosta Paweł Rajski jednocześnie zapewniając, że będą kolejne etapy remontu. Na odcinek Gutów-Gałązki Wielkie powiat ostrowski będzie starał się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości nawet 3 milionów. Drugi etap modernizacji drogi jest już w fazie projektowania.

Prace, które aktualnie trwają na ponadkilometrowym odcinku drogi wyniosą łącznie ponad milion złotych. – Koszt to milion 200 tysięcy złotych, w tym gmina Ostrów Wielkopolski dofinansowała nam 350 tysięcy, po naszej stronie jest 800 tysięcy złotych – mówi wicestarosta Roman Pacholczyk.

Przede wszystkim droga będzie poszerzona, na czym najbardziej zależało mieszkańcom. Oczywiście pojawi się też nowa nawierzchnia. – Droga zostanie poszerzona do 5 metrów, wzmocniona zostanie nawierzchnia i będzie korekta dwóch skrzyżowań – w Gutowie i Będzieszynie – wyjaśnia Piotr Śniegowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Dodaje, że nie powinno być problemów w ruchu, na pewnym etapie modernizacji może zostać wprowadzony ruch wahadłowy, odcinek nie będzie jednak zamknięty dla kierowców.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • ZP
  zwolennik PIS-u

  wtorek, 23 lipca, 2019

  Trzeba było zaprosić na przejażdżkę naczelnika Kaczyńskiego – tak jak zrobili w Skawinie!
  P.S. PONADKILOMETROWY piszemy łącznie!

  Odpowiedz
 • I
  Irek

  wtorek, 23 lipca, 2019

  A gdzie reszta drogi, włodarze powiatu ostrowa powinni iść na naukę do powiatu Pleszewa i gminy Gołuchów, tam by się nauczyli porządnego zarządzania i inwestowania w interesy mieszkańców.

  Odpowiedz
 • P
  Przestraszony

  czwartek, 25 lipca, 2019

  Remontuje najtańsza i najgorsza firma w powiecie. Utwardzenie pobocza tłuczniem na oszałamiające 10 cm i ubicie małym walcem gdzie po przejeździe robią się koleiny nie wróży nic dobrego, a zastanawiam się nad tym czy będą zrywać ten stary asfalt bo podobno nowa nawierzchnia ma przyjść na ten.

  Odpowiedz
 • U
  ulaaa

  wtorek, 1 października, 2019

  DO STAROSTY OSTROWSKIEGO ORAZ DYREKTORA DRÓG !
  Pobocze drogi od Gutowa do kotowiecka zostało posypane kamieniem (tłuczeń) oczywiście nie we wszystkich miejscach, wyrywkowo. W związku z tym mam pytanie do Starosty oraz do Pana dyrektora… co z drogą kotowiecko – Głóski ? bo tam jak były dziury pod jaja tak są nadal!

  Odpowiedz
 • ZU
  zaszkowany uporem :)

  środa, 2 października, 2019

  Czytając pierwsze zdanie artykułu zastanawiam się co to znaczy upór? Dlaczego dopiero upór mieszkańców założył włodarzą powiatu okulary na oczy? a nie zrobiły tego wspomniane w powyższym komentarzu… dziury pod jaja ? 🙂 Za czym mieszkańcy mieli czekać, przez 3 lata byli traktowani przez włodarzy starostwa jak intruzi!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz