Nowy-stary pomysł na Zieloną Lagunę

0

W miejscu restauracji Zielona Laguna nad zalewem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim powstanie centrum konferencyjne. Powierzchnia budynku zwiększy się dwukrotnie, przewidziana jest też część bankietowa. Inwestycja będzie kosztowała około 2,5 miliona złotych i ma zostać oddana do użytku w 2018 roku. Podobne plany prezentowano już kilka lat temu.

Inwestycję realizował będzie Miejski Zakład Zieleni. Spółka wyłoży własne środki, zaciągnie również kredyt. Budynek ma pełnić dwie funkcje – bankietowo-restauracyjną oraz konferencyjną.

– Obserwujemy obłożenie funkcjonujących na Piaskach obiektów gastronomicznych i widzimy, że kolejny lokal wcale nie doprowadzi do przesytu – twierdzi Marek Kolasiński, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Jednak centrum konferencyjne, jak sama nazwa wskazuje, ma oferować wynajem sal na szkolenia, spotkania, konferencje.

– Wszyscy wiemy, że takich miejsc w Ostrowie bardzo brakuje, a w tych dostępnych często powstają kolizje terminów, trzeba się zapisywać, czekać w kolejce, na pewno taka inwestycja jest potrzebna i na siebie zarobi – uważa Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W dwóch kolejnych latach będzie to największe przedsięwzięcie, jakiego podejmie się MZZ.

– Pozostałe obiekty funkcjonujące na terenie Zielonej Przystani [tak nazywa się cały ogrodzony kompleks – red.], czyli scena i cała część imprezowa, zachowają swoją funkcję – dodaje Wojciech Białas, prezes spółki.

Plany budowy centrum konferencyjnego powiększonego jeszcze o część sypialną i domki letniskowe przedstawiane były już kilka lat temu. Wtedy jednak do realizacji nie doszło.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick