Nowy sprzęt dla policji. Darczyńcą kaliski WORD

0
Fot. KMP Kalisz
Dwa urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości i parawan. Nowy sprzęt trafił do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a przekazał go Stanisław Piotrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który po raz kolejny wsparł mundurowych.

Policjanci z Kalisza znowu otrzymali sprzęt. Niedawno pisaliśmy o 11 nowych radiowozach, które trafiły do tamtejszej komendy miejskiej. Teraz mundurowych wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Dyrektor Stanisław Piotrowski przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji insp. Dariusza Bieńka dwa urządzenia „iBlow”, które służą do badania trzeźwości, a także parawan, który może być wykorzystywany m.in. w trakcie obsługi wypadków drogowych.

– Nasza komenda od wielu lat współpracuje z WORD-em. Obie instytucje współdziałają na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym celu organizowane są działania oraz kampanie społeczne, mające na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przedstawiciele WORD-u włączają się również w akcje profilaktyczne skierowane zarówno do najmłodszych, jak i trochę starszych uczestników ruchu drogowego – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Podarowane alkomaty mają być wykorzystywane przez drogówkę na terenie całego powiatu. Sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców oraz eliminowanie tych, którzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. – Przekazany dziś sprzęt bez wątpienia ułatwi codzienną służbę kaliskim funkcjonariuszom – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick