Kaliscy policjanci otrzymali 11 nowych radiowozów

1
Fot. kalisz.pl
Jedenaście nowych radiowozów - trzy nieoznakowane i osiem oznakowanych zostało przekazanych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Samochody zasilą tabor wydziałów: dochodzeniowo-śledczego, kryminalnego, prewencji i profilaktyki społecznej oraz ruchu drogowego. Połowę środków finansowych na zakup aut przekazała Komenda Główna Policji, a drugą połowę samorządy.

Uroczyste przekazanie radiowozów odbyło się podczas rocznej odprawy na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. – Nieoznakowane radiowozy, które zasiliły tabor komendy to pojazdy marek Hyundai i Opel. Oznakowane to z kolei opel astra, hyundai i opel mokka. Były lata, że otrzymywaliśmy tych radiowozów mniej. Ta liczba już w ubiegłym roku była dość duża, bo 9, a tym razem 11 – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

ZOBACZ TEŻ: Nieoznakowane BMW trafiło do ostrowskiej komendy

Jeden z nieoznakowanych radiowozów, którego zakup sfinansowała w całości Komenda Główna Policji, został przekazany funkcjonariuszom Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Pojazd ten Komenda Miejska Policji w Kaliszu otrzymała za bardzo dobre wyniki w zakresie zwalczania przestępczości akcyzowej.

Po dwa radiowozy otrzymały również komisariaty policji w Stawiszynie i Koźminku. Jeden z nowych radiowozów trafił do Komisariatu Policji w Opatówku. Zakup tych pojazdów współfinansowały gminy: Stawiszyn, Opatówek, Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Szczytniki, Żelazków oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, władze Kalisza, radni i wójtowie. Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli kluczyki od pojazdów funkcjonariuszom, odpowiedzialnym za użytkowanie radiowozów. Zanim auta wyjechały w teren, zostały poświęcone przez księdza kanonika Bogumiła Kempę – oficjała Sądu Biskupiego w Kaliszu.

Radiowozy w liczbach:

– Na zakup trzech radiowozów oznakowanych marki Opel Astra i dwóch radiowozów nieoznakowanych (Opel Astra i Hyundai i30) Urząd Miejski w Kaliszu przekazał 176 000 złotych.
– Na oznakowany radiowóz marki Opel Astra, który trafił do Komisariatu Policji w Stawiszynie, Urząd Gminy Żelazków przeznaczył 37 500 złotych.
– Na radiowóz Hyundai i20 dla KP w Stawiszynie złożyły się po 12 500 złotych urzędy gminy w Stawiszynie i w Blizanowie.
– Opel Mokka typu SUV, którym będą jeździć policjanci z Liskowa, został w połowie sfinansowany przez Urząd w Liskowie, który przeznaczył na ten cel 45 000 złotych.
– Na radiowóz opel astra dla komisariatu w Koźminku złożyły się trzy urzędy: Ceków Kolonia (15 000 złotych), Szczytniki (10 000 złotych) i Urząd Gminy w Koźminku (12 000 złotych).
– Opel Astra dla komisariatu w Opatówku kosztował Urząd Gminy w Godzieszach Wielkich 20 000 złotych, a Urząd Gminy i Miasta w Opatówku – 10 000 złotych. Kolejne  5 000 złotych przekazał Urząd Gminy w Brzezinach, a 2.000 złotych wyłożył z budżetu starosta kaliski.

Drugą połowę pieniędzy do radiowozów dołożyła Komenda Główna Policji w Warszawie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Oznakowany radiowóz powinien stać poza terenem zabudowanym i odrazu samochody zwolnia a nieoznakowany jeździć po mieście i łapać cwaniakow co łamią przepisy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick