DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nowy rozgrywający w Arged Rebud KPR Ostrovii

Dmitrij Smolikow podpisał kontrakt z Klubem Piłki Ręcznej Ostrovia. 29-letni Białorusin od trzech lat występuje w Superlidze. W trwających rozgrywkach reprezentuje drużynę Unii Tarnów, z którą aktualnie rywalizuje w strefie spadkowej. Jego pierwszym polskim klubem była Stal Mielec. Miniony sezon niemal cały opuścił z powodu kontuzji. Mierzący 185 cm wzrostu leworęczny rozgrywający związał się z Ostrovią trzyletnim kontraktem. 

Białorusin przez większość dotychczasowej kariery występował w klubie z rodzinnego Gomel, z którym miał okazję rywalizować w EHF Cup oraz Challange Cup. Ma na swoim koncie także występy w repreznetacji swojego kraju. W 2021 roku zdecydował się wyjechać ze swojej ojczyzny i podpisał kontrakt ze Stalą Mielec. W swoim debiutanckim sezonie na boiskach Superligi rzucił 90 bramek, miał także 103 asysty. Kolejny okazał się pechowy dla mierzącego 185 cm wzrostu zawodnika, który doznał poważnej kontuzji zaraz po przyjściu do Unii Tarnów.

W trwających rozgrywkach Smolikow także reprezentował drużynę „Jaskółek”, z którą nie udało mu się wywalczyć miejsca w play-off. Białorusin był jednak jednym z liderów drużyny. W dotychczasowych meczach rzucił dla Unii 108 bramek, notując do tego 144 asysty. Smolikow na prawym rozegraniu będzie dzielił się minutami w naszym zespole z Markiem Szperą.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz