Nowy prezes Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Skalmierzycach

0
Fot. Urząd Nowe Skalmierzyce
20 lutego informowaliśmy na łamach portalu wlkp24.info o odwołaniu ze stanowiska sekretarza miasta Zdzisława Mielczarka. Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc podjął także decyzję o odwołaniu Jana Magdziaka, pełniącego do tej pory funkcję prezesa Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Nowym prezesem WPK Sp. z o.o. w Skalmierzycach jest Małgorzata Torz-Franka. Jan Magdziak zarządzał spółką od 2001 roku, czyli od początku jej istnienia.

CZYTAJ: Zdzisław Mielczarek odwołany. „Stracił zaufanie”

Zmiana kadrowa na wspomnianym wyżej stanowisku to jedna z pierwszych ważnych decyzji podjętych przez powołaną na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników WPK. Obecny jej skład stanowią: Karolina Jaś, Miłosz Matysiak oraz Michał Nowak. Podczas posiedzenia burmistrz postanowił również o zmniejszeniu uposażeń – zarówno członków rady nadzorczej, jak i prezesa, które obniżono w stosunku do poprzedniego o kwotę ponad 3500 zł brutto. Jest to obecnie minimalne możliwe ustawowe wynagrodzenie dla osób kierujących spółkami. – Od nowego zarządu spółki oczekuję usprawnienia i poszerzenia jej działań oraz dobrej współpracy z samorządem. W kolejce stoi szereg wyzwań, między innymi przeprowadzenie analizy sytuacji finansowej oraz racjonalizacji wydatków, a także analiza potrzeb mieszkańców oraz możliwość ich realizacji – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Małgorzata Torz-Franka, nowa prezes WPK to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz duże doświadczenie w branży usług wodno-kanalizacyjnych. W ostatnich latach pełniła funkcję członka zarządu, a od 2015 roku głównego specjalisty w ostrowskim przedsiębiorstwie WODKAN.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick