Nowe organizacyjne oblicze Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. Co się zmieni?

0
Znikną niektóre wydziały, jednak w zamian pojawią się nowe – takie jak np. biuro prasowe czy wydział ochrony środowiska. Zmiany w pleszewskim Urzędzie Miasta i Gminy wejdą w życie już niebawem, bo 1 marca. Jak dokładnie będzie wyglądał teraz Urząd Miasta i Gminy Pleszew?

Pierwsze zmiany nastąpiły wraz z początkiem roku – pleszewska straż miejska przeszła tak zwany „lifting” – zwiększono kompetencje i jakość funkcjonowania tej podległej Urzędowi Miasta i Gminy jednostce. – Straż miejska przejmuje funkcje głównie porządkowe. Również w ramach straży miejskiej będzie funkcjonować miejska strefa parkowania – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Kolejne to np. połączenie wydziału architektury z wydziałem gospodarki gruntami – powstanie wydział mienia i planowania przestrzennego. – Chodzi o lepszą koordynację zadań i działań podejmowanych przez te wydziały – dodaje burmistrz.

Co jeszcze zmieni się id 1 marca? Powstanie wydział prasowy, który stworzą dwie osoby zatrudnione dotychczas w wydziale promocji miasta, który przestanie istnieć. – Będzie się zajmować, tak jak sama nazwa wskazuje, głównie kontaktami z mediami szeroko pojętymi, będzie realizował strategię informacyjną Miasta i Gminy Pleszew, która jest spójna zarówno dla samego urzędu, jak i dla jednostek mu podległych. To też biuro, które będzie się zajmować kreowaniem wizerunku burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie – mówi Anna Bogacz, nowy kierownik wydziału prasowego.

Reorganizacja pleszewskiego magistratu to zmiana w strukturze urzędu i przetasowania, jednak bez zatrudniania nowych pracowników.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick