DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowe drogi i parking za ponad 500 tys. zł

Mieszkańcy Chwaliszewa i Orpiszewa czekali na te drogi od dawna. Wreszcie mogą odetchnąć z ulgą, bo inwestycje dobiegły końca. Z ulgą odetchnęli też samorządowcy, bo otrzymali dotację na te prace z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. – W Orpiszewie zakres rzeczowy obejmował budowę drogi od podstaw. Położona została nawierzchnia bitumiczna o grubości 8 cm, długości 280 m i szerokości 5 m – informuje Andrzej Kaik, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

CZYTAJ TEŻ: Blisko 3 miliony złotych i kilka miesięcy pracy. Trwa gruntowny remont szkoły ponadpodstawowej w Odolanowie

Zakres prac obejmował również obustronne ułożenie krawężników, utwardzenie pobocza kruszywem oraz wykonanie zjazdów na posesje i pola. – Mieszkańcy cały czas zabiegają o to, by wyremontować te boczne dogi. Jedną z nich była właśnie ulica Glinkowa. Wcześniej, co roku utwardzaliśmy tłuczniem powierzchnie. Teraz, kiedy jest asfalt, te prace nie będą już konieczne – tłumaczy Robert Chmielarz, sołtys Orpiszewa.

Wyremontowana droga w Orpiszewie

Inwestycja w Chwaliszewie obejmowała budowę jezdni o nawierzchni asfaltowej o długości 150 m oraz wykonanie parkingu i placu do zawracania. – Miejsca parkingowe były potrzebne, ponieważ równolegle do ulicy spokojniej znajduje się cmentarz. Oprócz nowej nawierzchni na ulicy Spokojnej wybudowaliśmy także kanał deszczowy w celu odprowadzenia wód opadowych i roztopowych – mówi Andrzej Kaik.

Remont ulicy Chwaliszewskiej był bardzo potrzebny. – Jesienią były w tym miejscu duże dziury i błoto. Z kolei latem strasznie się kurzyło. Droga służy rolnikom jako dojazd do pól dlatego teraz, gdy jest ona pokryta asfaltem, ułatwi im to prace – mówi Andrzej Pospiech, mieszkaniec wsi i radny Rady Miejskiej w Krotoszynie.

Władze miasta na te dwie inwestycja wydały 551 tys. zł. Z czego blisko 200 tys. to dofinansowanie w formie dotacji na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz