Blisko 3 mln zł i kilka miesięcy pracy. Trwa gruntowny remont szkoły ponadpodstawowej w Odolanowie

0
Siedziba Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie przechodzi gruntowną modernizacje. Większość prac dotyczy szeroko rozumianej termomodernizacji budynku. Jest to jedna z ostatnich placówek oświatowych na terenie gminy, która potrzebowała remontu. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego ponad 1 mln pochodzi z zewnętrznego dofinansowania.

Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Siedziba szkół średnich będzie ocieplona, a okna i drzwi zewnętrzne – wymienione. Systemy grzewcze zostaną przebudowane, a oświetlenie wymienione na energooszczędne typu LED. – Inwestujemy także w odnawialne źródła energii. Na dachu budynku pojawią się panele fotowoltaiczne. Zmieni się też kolor elewacji. Zgodnie z decyzją konserwatora budynku, będą to dwa odcienie szarości – mówi Ewa Wieja, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Odolanowie.

Zarówno dyrektorzy szkół, które mieszczą się w budynku przy ulicy Krotoszyńskiej, jak i władze Gminy i Miasta Odolanów podkreślają, że remont placówki był konieczny i przez wszystkich oczekiwany. – Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego ponad 1 mln to środki zewnętrzne. Pozyskaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – informuje Jan Prokop, zastępca burmistrza Odolanowa.

Uczniowie liceum na czas remontu zajmują pomieszczenia nad biblioteką szkoły podstawowej. W remontowanym budynku swoją siedzibę ma także Branżowa Szkoła I Stopnia, która na ten czas także musiała znaleźć tymczasowe lokum. – Zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 naszej szkoły odbywają się w budynku przy ulicy Bartosza w Odolanowie. Przenosiny zbiegły się z końcem roku szkolnego, podczas którego zawsze jest dużo pracy. Jednak dzięki wsparciu uczniów i grona pedagogicznego cały proces przebiegł bardzo sprawienie – tłumaczy Sławomir Ostrowski, dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie.

Większość prac związanych z remontem dotyczy zewnętrznej części budynku. Jednak, jak informuje dyrekcja placówki, wnętrze także trochę się zmieni. Modernizacja ma zakończyć się na początku lata.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick