Nowa karetka zastąpi starą. Wojewoda dał 300 tys. zł

0
500 tys. zł przeznaczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann na zakup karetki pogotowia dla Szpitala w Jarocinie. Nowy pojazd ma zastąpić jeden z wysłużonych, którymi dysponuje obecnie placówka.

Starania o pozyskanie dotacji na zakup karetki pogotowia dla jarocińskiego szpitala trwały od wielu miesięcy i właśnie dobiegły końca. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hofmann przekazał lecznicy 300 tys. zł. Kolejne 75 tys. zł zostanie przeznaczonych na tę inwestycję z budżetu powiatu jarocińskiego. To jednak ciągle za mało, bo ambulans kosztuje 500 tys. zł. Liczymy też, że swoją cegiełkę dołożą inne samorządy z naszych gmin, które szpital obsługuje – mówi Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Władze szpitala chcą kupić karetkę typu “S”. Aktualnie na wyposażeniu lecznicy są dwa takie pojazdy, ale jeden z nich jest już mocno wyeksploatowany. – Nowa karetka jest szpitalowi bardzo potrzebna, bo stara już swoje odsłużyła. Czas więc zakupić nowy ambulans, który będzie służył ponad siedemdziesięciu tysiącom mieszkańców powiatu jarocińskiego i zastąpi jeden z pojazdów, którymi obecnie dysponujemy – zaznacza Leszek Mazurek, prezes szpitala.

ZOBACZ TEŻ: Przyszedł na Białą Sobotę – odjechał karetką do szpitala

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick