Nocny pożar stolarni. 19 zastępów w akcji

0
Fot. Bunyamin Gorunmez / Unsplash
Do pożaru budynku stolarni doszło w nocy z soboty na niedzielę w Biskupicach Ołobocznych. Na miejsce wezwano 19 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ogień pojawił się ok. 1.30. Trwa szacowanie strat.

19 zastępów straży pożarnej (10 z JRG i 9 z OSP) zadysponowano w nocy z soboty na niedzielę do Biskupic Ołobocznych. Na miejscu zastano pożar budynku produkcyjnego stolarni o wymiarach ok. 30 m na 20 m. – Połowa budynku była objęta ogniem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i tuż po przyjeździe podano dwa prądy gaśnicze na palący się obiekt oraz kolejny w obronie dachu magazynu i naczepy samochodu ciężarowego – relacjonuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Trzech rolników zatrzymanych za wywieszenie banerów? „Mamy tutaj ewidentne zastraszanie”

Ze względu na bardzo niskie ciśnienie w hydrantach, do pomocy zadysponowano cysternę z Kalisza. Nikt nie ucierpiał, ale trwa liczenie strat. Akcja trwała 6 godzin i 49 minut.

To nie jedyny pożar, do którego wyjeżdżali strażacy z Ostrowa w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Przed godz. 17.00 w sobotę zostali wezwani do pożaru stogu siana w Jaskółkach. Zagrożenie udało się stosunkowo szybko opanować.

CZYTAJ: Koniec darmowych przedszkoli? Radni rozważą “czasowe zawieszenie”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick