Nocna dezynfekcja Ostrowa [ZDJĘCIA]

2
Fot. UM Ostrów
W nocy z czwartku na piątek zdezynfekowano w Ostrowie Wielkopolskim wiaty przystankowe, ławki, parkomaty i biletomaty. Ma to związek z działaniami profilaktycznymi, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Nie tylko maski, nie tylko rękawiczki i nie tylko trzymanie co najmniej dwumetrowego odstępu w przestrzeni publicznej. Także dezynfekcja jest potrzebna, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. I właśnie takie działania podjęto ostatniej nocy z czwartku na piątek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Ponad 2 mln zł ze zbiórki dla szpitala i zapas sprzętu ochrony osobistej na kilka tygodni

Zdezynfekowano 148 wiat przystankowych na terenie miasta, 97 ławek na Centrum Przesiadkowym, 37 ostrowskich parkomatów oraz biletomaty stacjonarne. – Wykonując te prace firma zastosowała środki i sposób ich przeprowadzania zgodny z wytycznymi przekazanymi samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a użyte do dezynfekcji środki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt – wyjaśnia Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak informuje urząd, do dezynfekcji użyto produktu do rąk i powierzchni przygotowanego na bardzie alkoholu, który „wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, nie wymaga spłukiwania wodą, jest łagodny dla skóry rąk i nie zawiera barwników ani substancji zapachowych”. – Wcześniej wprowadziliśmy niezwykle skrupulatną dezynfekcję autobusów, teraz podjęliśmy decyzję o odkażeniu miejsc publicznych. W tej trudnej sytuacji chcemy maksymalnie zadbać o zdrowie naszych mieszkańców – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick