NIK sprawdziła dokumenty w spółce i w urzędzie. Znamy wyniki kontroli

0
Inspektorzy NIK-u zakończyli kontrolę w Jarocinie. Burmistrz Adam Pawlicki pochwalił się na fanapage'u, że nie stwierdzono nieprawidłowości i chwali się słusznością podjętej decyzji o budowie mieszkań czynszowych.

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się dokumentom w Urzędzie Miejskim w Jarocinie oraz w Jarocińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Inspekcja urzędników państwowych – jak podkreśla burmistrz Adam Pawlicki – dotyczyła głównie budownictwa w ramach programu „Mieszkanie Plus”. „W żadnym z kontrolowanych zakresów, NIK nie stwierdził nieprawidłowości” – pochwalił się włodarz na fanpage’u.

Pierwsze mieszkania oficjalnie oddano do użytku w 2018 roku. 98 rodzin zamieszkało w Siedleminie w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Inwestycja miała być odpowiedzią m.in. na problemy tamtejszej placówki, której groziła likwidacja z powodu niewielkiej liczby dzieci.

Kolejne lokalizacje, w których sukcesywnie powstawały mieszkania w Jarocinie to ul. Leszczyce i Siedlemińska. Następnie rozpoczęto budowę lokali w Potarzycy. Tam również mówiło się o problemach szkoły w związku z malejącą liczbą uczniów. „Wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK potwierdzają słuszność decyzji o budowie mieszkań czynszowych w naszej gminie” – argumentuje burmistrz Pawlicki i podaje argumenty: „Dobra jakość mieszkań budowanych w systemie budownictwa społecznego oraz atrakcyjna cena najmu powodują, że do naszej gminy sprowadzają się całe rodziny. W konsekwencji Jarocin jest jednym z nielicznych miast, o ile nie jedynym w Wielkopolsce, gdzie liczba mieszkańców rośnie, co nas – samorządowców – bardzo cieszy”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick