Niespodzianka w Gołuchowie. Trener Dolata przeprasza kibiców

Faworyt uległ spadkowiczowi. LKS Gołuchów przegrał z Jarotą Jarocin 1:3 w meczu 7. kolejki wielkopolskiej IV ligi.

Zaczęło się tak, jak przewidywała spora grupa kibiców. LKS Gołuchów wyszedł na prowadzenie otwierając wynik spotkania już w 9. minucie. Wtedy do siatki trafił Adam Majewski. Ekipa Żubra nie prowadziła jednak zbyt długo. Żółto-czarni popełnili błąd w 25. minucie faulując w polu karnym. Na murawę padł Yuto Taira, a do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kaito Imai. I wyrównał na 1:1.

Remis utrzymał się do przerwy, ale większy problem w szatni miał trener Maciej Dolata niż Piotr Garbarek. Jak przyznał po meczu, jego drużyna zagrała „najgorsze 45 minut w sezonie”. Przyznając to, przeprosił kibiców, że musieli na to patrzeć.

Rzeczywiście potencjał LKS-u jest bardzo duży, ale w tym sezonie trudno dostrzec drużynę, która byłaby odzwierciedleniem najlepszych cech Ekipy Żubra z ostatnich lat.

Tymczasem Jarota po zmianie stron grał swoje, choć – tradycyjnie – nie ustrzegł się błędów. Mimo tego to właśnie zespół prowadzony przez Piotra Garbarka wyszedł teraz na prowadzenie. Autorem drugiego gola był również Kaito Imai. Bramka zdobyta w 53. minucie wymusiła zmianę nastawienia wśród gospodarzy, którzy zaczęli grać lepiej, ale zamiast walczyć o prowadzenie, musieli odrabiać straty.

Mimo ofensywnego potencjału LKS nie był w stanie nawet wyrównać. Momentami musiał się bardziej odsłonić, aby zwiększyć siłę w ataku, a to próbowali wykorzystać gracze Jaroty grając z kontry. Taki scenariusz przyniósł efekt w 75. minucie, kiedy do bramki trafił Dawid Idzikowski ustalając wynik meczu na 3:1.

LKS ma 9 punktów po 7 kolejkach i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Jarota Jarocin zajmuje 12. pozycję i ma 7 oczek po 7 meczach. Oba zespoły zainaugurowały tę serię gier czwartkowym spotkaniem, które pierwotnie miał się odbyć w sobotę. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane bez zmian.

Bilans trzech ostatnich meczów LKS-u Gołuchów: porażka, zwycięstwo porażka.
Bilans trzech ostatnich meczów Jaroty Jarocin: porażka, remis, zwycięstwo.

LKS Gołuchów – Jarota Jarocin 1:3 (1:1)
1:0 – Adam Majewski (9.)
1:1 – Kaito Imai (25.) k.
1:2 – Kailo Imai (53.)
1:3 – Dawid Idzikowski (75.)