DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nielubiany przez pacjentów? Jest jednak drugi w Wielkopolsce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu znalazł się na drugim miejscu w Wielkopolsce pod względem liczby wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Wyprzedza go jedynie Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

Często pod artykułami na temat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu pojawiają się nieprzychylne komentarze. Gdy ostatnio informowaliśmy o konferencji prasowej dotyczącej wpisu córki jednego z pacjentów, czytelnicy komentowali: „Nie pierwszy przypadek w tym miejscu…”, „Zacznijmy od tego ze ten szpital nigdy nie mial dobrego imienia, mój pies u weterynarza ma 100% lepsza opiekę, jak ludzie w tym szpitalu”, Moja babcia też wyszła z okrąglaka że strasznymi odleżynami. Więc to nie pierwszy raz”, „Mieli by chociaż trochę wstydu i nie pogrążali się dalej”. 

Komentarze dotyczą wpisu córki jednego z pacjentów, która w swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia wybroczyn, z którymi miał zostać wypuszczony jej ojciec po zabiegu operacyjnym. Podczas konferencji prasowej lekarze tłumaczyli się, że pacjent jest w trakcie leczenia hematologicznego, a lek który przyjmuje powodował krwiaki pooperacyjne.

SZCZEGÓŁY TUTAJ: „WSZ w Kaliszu zamierza wyciągnąć konsekwencje prawne”. Burza po internetowym wpisie

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował listę szpitali pod względem liczby hospitalizacji w oddziałach chirurgicznych w 2022 r. i pierwszym kwartale 2023 r. oraz procentu hospitalizacji zabiegowych. – Gdyby spojrzeć przez pryzmat najczęściej udzielanych świadczeń w Wielkopolsce to są zabiegi wycięcia pęcherzyka żółciowego. Na drugim miejscu znajdują się operacje przepuklin jamy brzusznej z wszczepem. Na kolejnych miejscach znajdują się: pobyty z powodu chorób jamy brzusznej, średnie i endoskopowe zabiegi przewodu pokarmowego, leczenie zachowawcze urazów, operacje żylaków czy zabiegi endoskopowe i przezskórne dróg żółciowych i trzustki – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Okazuje się, że w wielkopolskim zestawieniu kaliski szpital zajmuje drugie miejsce w województwie pod względem przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu w 2022 roku odnotował 3031 hospitalizacji na oddziale chirurgicznym w tym 67,2% z nich to te zabiegowe. W pierwszym kwartale 2023 roku przyjęto 809 pacjentów w tym 74,2% pacjentów zabiegowych.

Kaliski szpital wyprzedził jedynie Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu z liczbą 3523 pacjentów w 2022 roku i 1050 pacjentów w pierwszym kwartale 2023 roku. Z kolei szpital w Ostrowie Wielkopolskim zajął w wojewódzkim zestawieniu 12. miejsce z liczbą 2154 pacjentów w 2022 roku oraz 521 osób w pierwszym kwartale 2023 roku. Na dalszych miejscach uplasował się szpital w Kępnie (miejsce 14), Szpital Powiatowy w Jarocinie (20 miejsce), szpital w Krotoszynie (27 miejsce), Pleszewskie Centrum Medyczne (30 miejsce) i Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia (31 miejsce).

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • MP
  Mieszkaniec Poznania

  piątek, 28 lipca, 2023

  Leżałem w tym szpitalu na kardiologii.
  Byłem pod dużym wrażeniem bardzo dużego zaangażowania i fachowosci personelu średniego i lekarzy.

  Odpowiedz
 • P
  Pacjent

  sobota, 29 lipca, 2023

  Miałam tam usuwane zeby hirurgicznie … pierwszy i ostatni raz Pani doktor była bardzo nie miła i usunęła mi 3 zęby odrazu co dostalam później zapalenia dziasel i szczekoscisku a cała wizyta trwała z 20 minut

  Odpowiedz
  • P
   Piter

   niedziela, 30 lipca, 2023

   Tam to patologia a nie szpital wejścia na sory jusz mdli jak te pigły te mordy powykrzywiają

   Odpowiedz
 • A
  Adam

  sobota, 29 lipca, 2023

  Ja mogę wypowiedzieć się o ortopedii, robili mi operację i to nie prawda że to taki zły szpital,mnie uratowali i bardzo pomogli,bardzo dziękuję doktorowi Jakubek,wspaniały człowiek i świetny specjalista.

  Odpowiedz
  • T
   Trear

   niedziela, 30 lipca, 2023

   Tam jest patologia, rutyna, przerosniete ego, złe traktowanie pacjentow i ich rodzin, informacje lakoniczne, chamstwo, wysmiewanie sie z oacjentow… Mozna wymieniac dalej..

   Odpowiedz
 • P
  Piter

  niedziela, 30 lipca, 2023

  Zmienić pracę piguły jak się nie podoba do pracy to się idzie z uśmiechem na twarzy a nie z zadartym nosem

  Odpowiedz
  • ...

   niedziela, 30 lipca, 2023

   To jedyny szpital w mieście i działają w nim dwa oddzialy chirurgiczne które zsumowano

   Odpowiedz
 • J
  Ja

  niedziela, 30 lipca, 2023

  Tragedia pielęgniarki lekarze gbury a zero wiedzy

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz