Nieczynne urzędy w Wigilię? Nie wszystkie. Sprawdź, gdzie będzie zamknięte

4
Fot. UM Ostrów
Część urzędów będzie w Wigilię nieczynnych, inne planują przyjmować mieszkańców w skróconym wymiarze godzin, a kolejne planują nie pracować w piątek 27 grudnia. Na wlkp24.info sprawdzamy, kiedy i gdzie będzie nieczynne.

Jeśli nie załatwicie urzędowych spraw w poniedziałek 23 grudnia, w Wigilię na pewno tego nie zrobicie. Przynajmniej w niektórych samorządach. Już jakiś czas temu ich władze ogłosiły, że 24 grudnia urzędy będą nieczynne. Tak postąpiły władze Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, informując jednocześnie, że 27 grudnia urząd będzie funkcjonował w pełnym wymiarze godzin.  Podobnie postąpiono w powiatach ostrowskim i ostrzeszowskim. Wigilia 24 grudnia 2019 roku będzie dla Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy dniem wolnym od pracy” – czytamy na stronie internetowej samorządu powiatowego. Decyzję o dniu wolnym w Wigilię podjął także starosta krotoszyński.

>> Brakuje 3 mln zł! #goMarcel! Celebryci apelują o pomoc, internauci licytują, ruszyły też inne akcje <<

W Odolanowie sytuacja wygląda trochę inaczej. Zarówno w Wigilię, jak i w Sylwestra urząd będzie czynny od 7.00 do 12.00. Także w gminie Sośnie nie uda się niczego załatwić w Wigilię. Ten dzień urzędnicy odpracowali już 14 grudnia.

Wójt Gminy Przygodzice zarządził, że urzędnicy będą mieli wolne 27 grudnia, a więc w piątek po Bożym Narodzeniu. Wtedy urząd będzie czynny od 7.00 do 15.00. W Nowych Skalmierzycach burmistrz zdecydował natomiast, że urzędnicy będą pracować, ale tylko do 12.00. Skrócony czas pracy przewidziano także w gminie Jarocin, gdzie zarówno w Wigilię, jak i w Sylwestra będzie można wybrać się do urzędu w godz. 8.00 – 13.00.

Trochę inaczej sytuacja wygląda w Pleszewie, gdzie w Wigilię urząd miejski będzie czynny do 12.00, ale zamknięty w piątek 27 grudnia. Podobnie będzie funkcjonować starostwo powiatowe, ale na stronie tego samorządu pojawiła się też inna informacja: „W dniach 30-31 grudnia w kasie starostwa niedostępny będzie terminal na karty płatnicze, a wszelkie płatności będą realizowane wyłącznie za pomocą gotówki. Jest to spowodowane koniecznością zamknięcia przed końcem roku rozliczeń transakcji bezgotówkowych z operatorem systemu elektronicznego”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick