Brakuje 3 mln zł! #goMarcel! Celebryci apelują o pomoc, internauci licytują, ruszyły też inne akcje

2
screen: siepomaga.pl/marcel
Już nie setki, a tysiące osób pomagają w zbieraniu pieniędzy na niezwykle kosztowną operację i leczenie w USA, które jest jedyną szansą na uratowanie życia Marcela Samola - 7-miesięcznego chłopca z Krotoszyna, u którego zdiagnozowano złośliwy guz mózgu medulloblastoma. W akcję włączyli się aktorzy i celebryci, a pieniędzy przybywa z każdą godziną. Ciągle potrzeba jednak aż 3 mln zł.

Potrzeba 3,6 mln zł na operację i leczenie Marcela Samola. 18 grudnia ruszyła zbiórka w serwisie siepomaga.pl. Do chwili pisania tego tekstu zebrano w niej niewiele ponad 600 tys. zł. To raptem 16 proc. pełnej kwoty, a liczy się każdy dzień, bo walka toczy się o życie.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO ZBIÓRKI DLA MARCELA

Charytatywne bieganie

Pomagają nie tylko znajomi, sąsiedzi, rodzina, przyjaciele. Wieść o niezwykle kosztownym i jedynym sposobie na skuteczną walkę z nowotworem rozchodzi się coraz szerszym echem. W niedzielę w Parku Miejskim w Krotoszynie zorganizowano bieg charytatywny dla Marcela, podczas którego zbierano datki na operację.

#goMarcel W niedzielę, 22 grudnia, w Parku Miejskim w Krotoszynie odbył się bieg dla chorego Marcela. Podczas biegu zbierano datki na kosztowną operacje, którą można wykonać tylko w USA.

Opublikowany przez PKR24.pl Niedziela, 22 grudnia 2019

Licytacje dla Marcelka

Na Facebooku powstała grupa “Licytacje dla Marcelka”. Zgromadziła już prawie 26 tys. osób. Można tam znaleźć przeróżne oferty od drobiazgów, jak książki, pluszaki, koszulki z autografami, wyjątkowe rośliny, zabiegi kosmetyczne, sesje fotograficzne, obrazy i wiele innych, których ceny wywoławcze zaczynają się od 1 zł bądź od 100 zł, a w trakcie licytacji osiągają kwoty rzędu kilku tysięcy złotych.

Jedna z licytacji dotyczy pewnego spektaklu. Wideo opisujące tę sztukę nagrali aktorzy teatralni, którzy także zachęcają do pomocy Marcelkowi. “Dzień dobry, nazywam się Mateusz Kmiecik, jestem aktorem Teatru Narodowego w Warszawie i pochodzę z Bożacina – małej wioski nieopodal Krotoszyna i to właśnie Krotoszyn jest powodem, dla którego nagrywamy to wideo” – zaczyna aktor, opisując dalej historię Marcela. “Chcielibyśmy przekazać na licytację dwa podwójne bilety na spektakl “Jak być kochaną” w Teatrze Narodowym w Warszawie. Przed spektaklem oprowadzę laureatów licytacji po teatrze, pokażę, jak wygląda od kulis, a po spektaklu będzie można sobie zrobić zdjęcie z obsadą i zamienić kilka słów” – kontynuuje.

Marcel potrzebuje prawie 4 mln zł!!!https://www.siepomaga.pl/marcel#goMarcel#lenafrankiewicz #gabrielamuskala…

Opublikowany przez Mateusza Kmiecika Sobota, 21 grudnia 2019

“Zrezygnujcie z jednego prezentu i wpłaćcie na Marcela”

W akcję nagłaśniania zbiórki i pomocy Marcelowi zaangażowali się także inni aktorzy oraz celebryci. Maciej Wilewski znany z takich filmów jak “PitBull”, “Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, “Listy do M.” czy “Amok” także opublikował na Facebooku apel do fanów. “Przeczytałem wczoraj opis pewnej akcji charytatywnej i płakałem jak bóbr. Wiecie co? Mam do was prośbę. Pamiętam dokładnie dzień, w którym miałem szczęście wykąpać swojego syna i położyć go do snu. I myślę, że rodzice Marcela też to pamiętają. Z tą różnicą, że oni zapamiętają do końca życia jeszcze inny dzień – dzień, w którym dowiedzieli się, że ich syn jest chory i że w Polsce nie przeżyje” – powiedział w nagraniu aktor.

Kochani! Przeczytajcie link poniżej, pomóżcie i porozsyłajcie proszę… https://www.siepomaga.pl/marcelhttps://zobaczmnie.org/marcel-walczy-o-zycie-ze-zlosliwym-guzem-mozgu/?fbclid=IwAR1RYZ1VWNGO8aBXzb2gpFriSUtRKBPYVySzvrEnv8FbXWnrzmZ4dSM4Xw4

Opublikowany przez Macieja Wilewskiego Piątek, 20 grudnia 2019

Także fotomodel i Mister Polski 2014 Rafał Maślak zdecydował się wesprzeć zbiórkę i poszerzyć krąg osób, które mogą się o niej dowiedzieć. “Nigdy nie proszę Was o pomoc albo robię to bardzo rzadko i właśnie tutaj moja gorąca prośba, żebyście wsparli małego Marcelka, który ma nowotwór mózgu i jego jedyną nadzieją jest leczenie w klinice w Stanach. (…) Jest nas dużo, więc każdy jak chociaż kilka groszy dołoży od siebie, to damy życie temu chłopczykowi”.

https://www.siepomaga.pl/marcel

Opublikowany przez Rafała Maślaka Piątek, 20 grudnia 2019

#goMarcel

Także na Instagramie sporo dzieje się w związku ze zbiórką dla Marcela. Tam także społeczność internetowa dowiedziała się o wyroku, jaki usłyszeli jego rodzice i jedynej szansie na wyleczenie chłopca, którą są operacja, przeszczep szpiku i leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Pod hashtagiem #goMarcel można znaleźć kolejne informacje i grafiki zachęcające do pomocy Marcelkowi.

screen: instagram.com/explore/tags/gomarcel

Walka z czasem

Internetowa zbiórka na siepomaga.pl dobiegnie końca 16 stycznia, ale liczy się każdy dzień, bo nowotwór nie będzie czekał. Potrzebna kwota może zwalić z nóg, dlatego liczy się każdy grosz. Nawet najdrobniejsze wsparcie może okazać się bezcenne.

LINK DO ZBIÓRKI DLA MARCELA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick