Niebezpieczny weekend na drogach

0
Miniony weekend nie należał do spokojnych w naszym regionie. Doszło do kilku, groźnie wyglądających wypadków drogowych. W kilku z nich brali udział kierowcy, którzy byli pod wpływem alkoholu.

W piątek, w miejscowości Piekarzew (gm. Pleszew), kierujący Seatem Ibizą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł w poślizg i dachował. W wyniku tego zdarzenia on i 17-letnia pasażerka zostali zabrani do pleszewskiego szpitala.

W sobotę, w Ostrowie Wielkopolskim doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego na splocie ul. Niskiej i Nowej. Tam 38-letni kierowca samochodu marki BMW potrącił 26-letniego mężczyznę. W wyniku potrącenia, 26-latek zginął pod kołami samochodu.

W Ostrzeszowie, w sobotę doszło także do zatrzymania 46-letniej kobiety poruszającej się Hondą Civic. Policjanci otrzymali zgłoszenie od innego kierowcy, który zaniepokojony sposobem prowadzenia przez kobietę samochodu, podejrzewał, że może być ona nietrzeźwa. Badanie alkomatem potwierdziło tę wersję. Kobieta miała w wydychanym powietrzu 1,08 promila alkoholu.

W miejscowości Rogaszyce, ostrzeszowscy policjanci zatrzymali także 37-letniego mieszkańca Zbierska, który siedząc za kierownicą Fiata Seicento, „wydmuchał” policjantom 0,52 promila alkoholu.

W sobotę doszło także do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem jarocińskiego radiowozu. Samochód, którym jechali funkcjonariusze Wydziału Prewencji, wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Dwóch policjantów zostało przetransportowanych do szpitala. Jeden z ogólnymi potłuczeniami, a drugi ze złamaną ręką. O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. 

W Krotoszynie o godz. 4:05 doszło do kolizji samochodów Volkswagen Touran oraz Audi. Kierowca Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierowcy. W wyniku tego zdarzenia, pasażerka z pierwszego samochodu została zabrana do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Policjanci natomiast wyczuli od kierowcy Audi alkohol. Ten jednak nie chciał poddać się badaniu alkomatem.

W niedzielę wieczorem, w Ostrowie doszło do potrącenia 51-letniego mężczyzny przez karetkę pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, na ul. Grabowskiej, przy skręcie w ul. Pruślińską. Karetka pogotowia nie była w tym momencie samochodem uprzywilejowanym. Kierowca był trzeźwy, natomiast badania pieszego wykazały, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick