Nie żyje Zbyszko Szmaj – burmistrz Ostrzeszowa, radny i wieloletni dyrektor szkoły

1
Zbyszko Szmaj / fot. ostrzeszow.pl
W wieku 86 lat zmarł Zbyszko Szmaj. Był burmistrzem Ostrzeszowa w latach 1998-2002, radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w latach 2002-2006 oraz wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za prowadzoną działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Był związany z edukacją w znacznie szerszym zakresie, ponieważ wykładał również w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie.

Angażował się w życie społeczne i samorządowe wspierając różnego rodzaju inicjatywy mające na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa. Był prezesem Stowarzyszenia “Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie.

W 2014 roku został uhonorowany Medalem “Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Był wielokrotnie nagradzany za prowadzoną działalność. Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal za Zasługi dla LOK i “Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrny Medal “Za Zasługi dla Obronności Kraju”, a także odznakę “Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP Byłych Więźniów Politycznych”. Otrzymał również nagrodzony przyznaniem tytułu Honorowego TPZO “Przyjaciel Ziemi Ostrzeszowskiej”.

– Odszedł wspaniały, otwarty człowiek. Zawsze bliski ludziom. Ujmujący swą aktywną działalnością i pełnym zaangażowaniem w życie nasze małej ojczyzny – mówią obecny burmistrz Patryk Jędrowiak oraz przewodnicząca Rady Mieskiej Ostrzeszowa Beata Calińska. – Pozostanie na zawsze w naszej pamięci – dodają przedstawiciele ZS nr 1 w Ostrzeszowie.

AKTUALIZACJA

Pogrzeb śp. dr. Zbyszka Szmaja odbędzie się 4 lutego. Nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 10.30 w kaplicy cmentarnej, a o 11.00 zostanie odprawiona msza żałobna.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick