DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nie żyje Zbyszko Szmaj - burmistrz Ostrzeszowa, radny i wieloletni dyrektor szkoły

Był związany z edukacją w znacznie szerszym zakresie, ponieważ wykładał również w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie.

Angażował się w życie społeczne i samorządowe wspierając różnego rodzaju inicjatywy mające na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa. Był prezesem Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie.

W 2014 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Był wielokrotnie nagradzany za prowadzoną działalność. Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal za Zasługi dla LOK i „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, a także odznakę „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP Byłych Więźniów Politycznych”. Otrzymał również nagrodzony przyznaniem tytułu Honorowego TPZO „Przyjaciel Ziemi Ostrzeszowskiej”.

– Odszedł wspaniały, otwarty człowiek. Zawsze bliski ludziom. Ujmujący swą aktywną działalnością i pełnym zaangażowaniem w życie nasze małej ojczyzny – mówią obecny burmistrz Patryk Jędrowiak oraz przewodnicząca Rady Mieskiej Ostrzeszowa Beata Calińska. – Pozostanie na zawsze w naszej pamięci – dodają przedstawiciele ZS nr 1 w Ostrzeszowie.

AKTUALIZACJA

Pogrzeb śp. dr. Zbyszka Szmaja odbędzie się 4 lutego. Nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 10.30 w kaplicy cmentarnej, a o 11.00 zostanie odprawiona msza żałobna.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  mag

  wtorek, 2 lutego, 2021

  Pisałam prace licencjacka u Pana Szmaj. Bardzo miły i pomocny +++

  Odpowiedz
 • I
  Iwa

  niedziela, 9 stycznia, 2022

  Ja także pisałam prace licencjacka u Profesora. Pierwsze święta w które nie dostałam życzeń świątecznych. Zawsze pamiętał. Był bardzo dobrym człowiekiem. Pomógł mi długo po zakończeniu studiów. Spoczywaj w pokoju.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz