Proboszcz z Krotoszyna śmiertelną ofiarą wypadku pod Miliczem. Stan siedmiu rannych jest ciężki [ZDJĘCIA]

3
Fot. OSP Cieszków
Jedna osoba nie żyje, a siedem jest ciężko rannych. To bilans zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK15 w Dziadkowie między Krotoszynem a Miliczem. Do zdarzenia doszło w piątek. Ofiarą śmiertelną jest ksiądz kanonik Dariusz Kowalek, proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie.

Informację o pogarszającym się stanie zdrowia proboszcza potwierdza parafia. Duchowny w piątek przeszedł operację. W nocy stan był stabilny, ale później pogorszył się. W sobotę przed południem jego stan określano jako ciężki. Został przewieziony na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. O 12.00 na fanpage’u parafii pojawił się kolejny komunikat: „Stan krytyczny… Modlimy się… Dziś o 18.30 rozpoczynamy misje. Msza w intencji cudu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O 21.00 adoracja w kościele”.

Ksiądz proboszcz nie był jedyną ofiarą makabrycznego wypadku, który miał miejsce w piątek w Dziadkowie. Uczestniczyło w nim dziewięć osób w tym czworo dzieci. Na miejsce wezwano dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i aż pięć karetek pogotowia. Dwoje dzieci wymagało reanimacji.

„Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe oraz wielu rannych. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy stanu poszkodowanych ratownicy stwierdzili brak funkcji życiowych u dwójki dzieci. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji. W międzyczasie reszta ratowników udzielała kwalifikowanej pierwszej pomocy reszcie poszkodowanych. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić akcję serca u dzieci, które zostały przetransportowane śmigłowcami do szpitali. Resztę poszkodowanych zabrały karetki. Łącznie rannych zostało osiem osób. Bez szwanku wyszedł z wypadku roczny chłopiec, którego przekazano rodzinie” – relacjonują strażacy z OSP Cieszków.

Do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim trafił proboszcz krotoszyńskiej parafii oraz 6-letnie dziecko, które jest w stanie ciężkim. Także doznało urazu wielonarządowego. W poważnym stanie są także pozostałe ofiary wypadku, które zostały przetransportowane do innych szpitali.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick