Nie żyje mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Leżał na oddziale paliatywnym w Pleszewie

0
Zmarł 75-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, który przebywał na oddziale paliatywnym w pleszewskim szpitalu. Wykryto u niego koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zachorowanie na COVID-19 w czwartek popołudniu. Kilka godzin później poinformowano o jego śmierci.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest 75-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego. O tym, że wykryto u niego chorobę COVID-19, informowaliśmy w czwartek w godzinach popołudniowych. Przebywał na oddziale paliatywnym Szpitala w Pleszewie. Miał kontakt z osobą zakażoną. Wykryto u niego choroby współistniejące. Jego stan był określany jako ciężki.

CZYTAJ: Koronawirus w kaliskim. Dwie starsze osoby z koronawirusem w stanie średnio dobrym

To jedna z siedmiu osób, które zmarły w czwartek i o których resort poinformował późnym wieczorem. Wśród ofiar z Wielkopolski jest także 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Pozostali zmarli byli leczeni w szpitalach w Krakowie, Limanowej, Radomiu i Warszawie.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała w czwartek późnym wieczorem o kolejnych trzech zakażeniach na terenie Wielkopolski. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu kaliskiego: kobieta w wieku 82 lat i 80-letni mężczyzna. Oboje w stanie średnio dobrym. Więcej na ten temat pod tym linkiem.

Tylko w czwartkowy wieczór resort zdrowia poinformował o kolejnych 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick