Koronawirus w kaliskim. Dwie starsze osoby z koronawirusem w stanie średnio dobrym

0
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o o kolejnych trzech przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To dwie osoby z powiatu kaliskiego: kobieta w wieku 82 lat i 80-letni mężczyzna. Oboje są w stanie średnio dobrym. Przebywają w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Trzeci potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 potwierdzono u 62-latka z powiatu gostyńskiego.

U trzech starszych osób potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z nich pochodzą z powiatu kaliskiego, a kolejna z powiatu gostyńskiego. Wszystkie przebywają na Oddziale Zakaźnym szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

CZYTAJ: Pierwsze zakażenie w powiecie ostrzeszowskim i kolejne w regionie. Nie żyje także pięć osób

1. Kobieta, lat 82, powiat kaliski, stan średnio dobry, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
2. Mężczyzna, lat 80, stan średnio dobry, powiat kaliski, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
3. Mężczyzna, lat 62, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, bez określonego kontaktu.

W tej chwili w Wielkopolsce potwierdzono 197 przypadków zakażenia koronawirusem. Osiem osób zmarło.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci siedmiu osób. Wśród nich jest 75-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który przebywał na oddziale paliatywnych szpitala w Pleszewie. Więcej na ten temat po linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick