Nie żyje Jerzy Grzegorski. Współtworzył ostrowską świetlicę Boże Podwórko

3
W wieku 92 lat zmarł Jerzy Gorzegorski, wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, współtwórca świetlicy socjoterapeutycznej Boże Podwórko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 13 sierpnia (piątek) o godzinie 10.00 w ostrowskiej Konkatedrze.

Urodził się 4 grudnia 1929 roku. W czasie wojny razem z ojcem współpracował z Armią Krajową – był łącznikiem. W 1949 r. wstąpił do Nowicjatu Zgromadzenia Księży Salezjanów w Kopcu k. Częstochowy. Nie został dopuszczony do ślubów ze względu na stan zdrowia. W późniejszych latach był także działaczem „Solidarności”.

Od 1956 roku był członkiem Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego à Paulo w Ostrowie Wlkp. Przez wiele lat był jego przewodniczącym. Był inicjatorem festów rodzinnych w Michałkowie. Był także współtwórcą świetlicy socjoterapeutycznej Boże Podwórko, która działa przy Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. W roku 2002 został odznaczony przez Ojca Świętego Jana Pawła II Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Grzegorskiego odbędą się 13 sierpnia (piątek) o godzinie 10.00 w ostrowskiej Konkatedrze. Po mszy świętej zostanie pochowany na Starym Cmentarzu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Znałem z widzenia Pana Grzegorskiego, ale nie przypuszczułem, że był aż tak sędziwym człowiekiem. Jeśli dobrze przysłużył się innym, to świeć Panie nad Jego duszą.

  2. Redakcji proponuję zajrzeć np do Encyklopedii Solidarności, żeby napisać więcej o tym zasłużonym dla miasta i Polski człowieku.

  3. z całym szacunkiem zasłużony to był robotnik co strajkował i nadstawiał karku a następnie był oszukany i sponiewierany przez wszystkie rządy ,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick