DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Nie pozwólcie, aby te wybory do Europarlamentu wygrały skrajnie prawicowe siły". Była premier podczas wizyty w regionie

Była premier Ewa Kopacz gościła w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim. 

Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa. Politycy z niemal każdego ugrupowania objeżdżają Polskę, szczególny nacisk kładąc na region, z którego będą startować. W poniedziałek do Ostrowa Wielkopolskiego, na zaproszenie posła Koalicji Obywatelskiej Jarosława Urbaniaka, przyjechała Ewa Kopacz. Była premier spotkała się z dziennikarzami na ostrowskim Rynku.

Ewa Kopacz w latach 2011-2014 pełniła funkcję marszałka Sejmu, a później do 2015 była prezesem Rady Ministrów. Od 2019 roku jest wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Teraz ubiega się o ponowny mandat eurodeputowanej.

Kopacz, zachęcając do udziału w wyborach 9 czerwca, zwracała się szczególnie do osób młodych. – Nie pozwólcie, aby te wybory do Europarlamentu wygrały skrajnie prawicowe siły – mówiła.

Podczas konferencji nie zabrakło odniesień do krytykowanego przez wiele opcji politycznych – Zielonego Ładu. – Ci, którzy są przeciwnikami Zielonego Ładu narzekają na zmiany klimatyczne, które są i trudno z nimi dyskutować i trudno je kwestionować (…). Owszem jest wiele rzeczy, które trzeba w nim poprawić i to w obrębie rolnictwa, ale jest wiele rzeczy koniecznych chociażby dla naszego zdrowia – tłumaczyła Ewa Kopacz.

CZYTAJ TEŻ: „Trzeba zmienić władzę w Unii Europejskiej” – Beata Szydło o wyborach do Europarlamentu

Była premier to z wykształcenia lekarz, pediatra. I to właśnie tą dziedziną zdrowia zajmowała się do tej pory w Europarlamencie i – jak mówiła – to będzie obszar jej działań również w kolejnej kadencji, jeśli zostanie wybrana.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Ewa Kopacz jest „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7. Dalej miejsca zajmują kolejno: Michał Wawrykiewicz, Marcin Bosacki, Anna Gramza-Michałowska, Piotr Łuszczykiewicz, Andrzej Rataj, Rafał Duchniewski, Anna Nowak, Agata Rezgui i Kevin Maliński.

Wideo z wizyty Ewy Kopacz w Ostrowie Wielkopolskim do obejrzenia poniżej.

5 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • O
  Obiektywny

  poniedziałek, 27 maja, 2024

  Kobieto odejdź i wstydu oszczędź! Nikt o zdrowych zmysłach nie odda na Ciebie głosu.

  Odpowiedz
 • P
  Patriota

  poniedziałek, 27 maja, 2024

  Tak to prawda zadecyduję o swojej przyszłości i nigdy już nie zagłosuję na takich sprzedawczyków jak pani i pani kolesie.
  Zielony ład, pakt migracyjny, niemieckie klamoty w zamian za KPO, blokowanie CPK… można wymieniać w nieskończoność…

  Odpowiedz
 • A
  An

  wtorek, 28 maja, 2024

  Myślę że lepiej by było wybrać i wysłać do Korei…

  Odpowiedz
 • P
  proletaryusz

  wtorek, 28 maja, 2024

  o kurcze. gdybym wiedział, że Ewa przyjedzie to wręczyłbym jej „złotą łopatę” z przekopanie „smoleńska”.
  musiała się wtedy dziewczyna narobić. chwała jej za to!!

  Odpowiedz
 • M
  Michal

  piątek, 7 czerwca, 2024

  jesli zajmowała sie pediatrią to co tam uchwaliła nowego

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz