Nie ma chętnych do liczenia głosów w wyborach prezydenckich?

27
Zasiadanie w obwodowych komisjach wyborczych dla wielu osób było co kilka lat okazją do "dorobienia sobie" kilkuset złotych do wypłaty. Rzadko kiedy zdarzało się, by nie było chętnych na członków komisji w danych miastach czy gminach. Nadchodzące wybory prezydenckie rodzą coraz więcej wątpliwości i pytań, a kolejne brzmi: czy ktokolwiek zdecyduje się liczyć głosy i czuwać nad poprawnym przebiegiem wyborów? W Ostrowie Wielkopolskim nie ma kompletu chętnych.

Formalnie do 10 kwietnia (w praktyce do dziś rana w formie mailowej) można było zgłosić swoją kandydaturę do składu obwodowych komisji wyborczych w danym mieście czy gminie. Do 20 kwietnia komisarze wyborczy muszą powołać obwodowe komisje przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. W Ostrowie Wielkopolskim zgłosiły się 143 osoby. – Żeby obstawić obwodowe komisje w minimalnych składach potrzeba 220 osób, czyli na tę chwilę komisje nie mają pełnych składów – powiedział we wtorek portalowi wlkp24.info Andrzej Baraniak, sekretarz miasta Ostrowa Wielkopolskiego, jednocześnie pełnomocnik komisarza wyborczego. Komisarz wyborczy ogłasza teraz dodatkowy nabór, który zakończyć może się dwojako – albo „uzbiera się” liczba minimum 220 osób w Ostrowie Wielkopolskim gotowa czuwać nad przebiegiem wyborów prezydenckich, albo nie. Co wówczas? Decyzja będzie leżała w gestii komisarza.

Co ciekawe, każda partia polityczna lub komitet, spod którego szyldu startuje kandydat (w tym przypadku na prezydenta) – może zgłosić swoich kandydatów do obwodowych komisji. W Ostrowie Wielkopolskim spod szyldu Prawa i Sprawiedliwości zgłoszono maksymalną liczbę kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, czyli 43 osoby. Pozostałe partie lub komitety zgłaszały po kilku kandydatów do zasiadania w komisjach obwodowych, ale nie był to „komplet” osób, czyli maksymalnie tyle, ile można było zgłosić.

PRZECZYTAJ: “Wybory nie mogą się odbyć!” – lokalni parlamentarzyści i ich głos w sprawie wyborów

Przypomnijmy, wybory prezydenckie zostały zaplanowane na 10 maja. Rządzący proponują, aby odbyły się one w formie korespondencyjnej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

 1. 32
  25

  Rząd już planuje wybory kosztem naszego życia i zdrowia. Obostrzenia specjalnie łagodzi, żeby zmusić nas do głosowania.
  A efekt będzie tragiczny, wzrośnie tylko liczba chorych, przecież taka wizyta u fryzjera to tragedia, można było jeszcze z tym poczekać, ale nie musimy iść na wybory!

  • 16
   20

   rzad planuje wybory zgodnie z konstytucją, normalnie. Byla mozliwosc zmiany konstytucji , ale nie z taka opozycją, której grzanie tego tematu jest na rękę 🙂

  • 3
   11

   autor ty z ciemnogordu jestes???????? litości nie widzisz co się dzieje? że robią co chcą ?

  • 7
   3

   sondaże też fałszują Kodziarzu? z Kidawą jako kandydatem PO wygrałby nawet kot prezesa, poziom IQ porównywalny, tylko że kot ładniejszy

 2. 27
  24

  Niech Kaczafi sam ze swoimi PISowskimi przydupasami siedzi sobie w komisji! Do celu po trupach tak powinno brzmieć hasło wyborcze…

  • 12
   4

   ulica zagranica 😀 dlaczego totlani nie mogą wyjsc na ulice i sie wszyscy pozarazac, przeciez wirus im nie straszny? Dlaczego nie chca wyjechac do niemiecz, hispanii czy wloch by tam blagac o pomoc lewactwo z walką z polskim rządem.

 3. 20
  11

  Zastanawiają mnie Ci wszyscy hejterzy , którzy nie chcą wyborów w konstytucyjnym terminie… Ja też się nie upieram tylko trzeba zaproponować coś w zamian…

  • 9
   13

   Pisowcy wiedzą że nie będą ukarani tworząc nawet spore grupy( sam widziałem w tv – transmisja z Powązek ) dlatego tak obficie zasilają komisje wyborcze. Dla innych możliwa kara od 5000 – 30000 zł. Proszę zachować ostrożność !

  • 1
   3

   teraz są, maseczki i inny sprzęt kupuje KGHM ( bo musi ) pani Dominika Kulczyk , WOŚP i wiele innych firm prywatnych, a premier wita maseczki na lotnisku idiotyzm, tak jak za Gomułki witano statek z cytrusami

 4. 11
  2

  „Czy ktokolwiek zdecyduje się liczyć głosy i czuwać nad poprawnym przebiegiem wyborów?” A parę linijek niżej: „W Ostrowie Wielkopolskim zgłosiły się 143 osoby”. Nie ma to jak budować napięcie

 5. 4
  5

  Nikt nie powinien się zgłaszać do komisji wyborczych.
  Jak będzie mało kandydatów to będzie taki zapieprz przy liczeniu – że przez dwa dni będziecie liczyć.
  Rozumiem, że jest to fajna okazja do zarobienie dodatkowych pieniędzy – ale ludzie teraz nie pieniądze są najwazniejsze!!!!

 6. 3
  5

  Niby kandyduję , lecz kampanię bojkotuję. A Hołownia i Kosiniak dalej walczą z długoPiSem. On jak błazen na TikTok’u , swej głupocie daje kroku. Wódz Jarosław już obmyśla , jak zachować go w Pałacu . Koperty klei , głosy oblicza , by swą pacynką dalej manipulować . Adrian za sznurki ciągany – zawsze potulnie podpisze . Gotów też złożyć autograf na rolce papieru w kloace Naczelnika .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick