Nie będzie fermy norek w Lewkowie. Czy mieszkańcy dopięli swego?

0

Ferma norek w Lewkowie nie może powstać – to pierwsza decyzja jaką usłyszał inwestor, który planuje utworzyć zakład we wsi, w pobliżu zabudowań domów mieszkalnych. Po wielu perturbacjach w sprawie budowy fermy, której przeciwni byli mieszkańcy Lewkowa wójt gminy Ostrów Wielkopolski wydał inwestorowi decyzję negatywną. Ten ma jednak prawo do odwołania się.

Ferma norek miała powstać we wsi Lewków na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Prywatny inwestor chce postawić zakład hodowli zwierząt, czemu sprzeciwia się znaczna grupa mieszkańców. Ten temat poruszony został w programie publicystycznym „Prosto w oczy” telewizji Proart, dyskusję można obejrzeć TUTAJ.

Znaczna grupa mieszkańców protestowała zarówno bezpośrednio u inwestora jak i u władz samorządowych. Aby zakład powstał, potrzebna jest zgoda na budowę obiektu, którą wydaje właśnie samorząd. Wójt gminy wydał decyzję negatywną i nie zezwala na realizację inwestycji.

Inwestor ma możliwość odwołania się od tej decyzji w terminie dwóch tygodni. Prawdopodobnie z tego przywileju skorzysta i będzie „walczył o swoje”. Sprawie będziemy się przyglądać.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick