NFZ złożył zawiadomienie do prokuratury na krotoszyński szpital

6
Wielkopolski NFZ zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Zdaniem przedstawicieli Funduszu w krotoszyńskim szpitalu mogło dojść do narażenia życia wielu osób i spowodowania zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa jest na początkowym etapie i zajmuje się nią Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia wielu osób i spowodowania zagrożenia epidemiologicznego poprzez szerzenie się choroby zakaźnej. Chodzi o działania krotoszyńskiego Szpitala Powiatowego.

CZYTAJ: Wojsko na terenie ostrowskiego szpitala. W jakim celu przyjechało?

– Z treści zawiadomienia wynika, że chodzi o kwestie związane z pracą i pobytem pacjentów na dwóch oddziałach szpitala, a także transportu części pacjentów do innej placówki medycznej – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie po zapoznaniu się z treścią pisma, wniósł o wyznaczenie innej jednostki do przeprowadzenia postępowania i wiadomo, że będzie nią Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie ta jednostka będzie się zajmować sprawą. Z uwagi na początkowy etap postępowania prokuratura nie udziela bardziej szczegółowych informacji na temat sprawy.

Do tematu będziemy wracać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 9
  11

  Te mendy z NFZtu nie maja za grosz poczucia przyzwoitości. Wystawili medyków na pierwszej linii bez zabezpieczenia, bez procedur, bez przeszkolenia a teraz mają czelność składać zawiadomienia do prokuratury ??? Rozpędzić tą NFZtowską kastę jak najszybciej – to jedyne lekarstwo na polską służbę zdrowia.

  • 16
   8

   Flejtuchy z Krotoszyna trzeba było działać zgodnie z procedurami. Jakoś w szpitalu w Ostrowie takich problemów nie ma

  • 3
   4

   Ile przypadków? I ile ma mieszkańców Ostrów i jak duży ma szpital w porównaniu do Coronoszyna?

 2. Jeżeli jakaś gmina na przykładowo 30 testów na korona wirusa to nie będzie miała więcej zarażonych, w Krotoszynie było ponad 100 testów więcej powiat przoduje. Niestety takie są fakty. A większość powiatów na zaniżone sratystyki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick