Nazwali ulicę jego imieniem, a teraz organizują ostatnią wystawę

0
Za kilka dni odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Mariana Poznańskiego, artysty urodzonego w Jarocinie. To będzie wystawa symboliczna, bo ostatnia zorganizowana w Muzeum Regionalnym zlokalizowanym w ratuszu. Kolejne będą się odbywać w Pałacu Radolińskich, dokąd ta instytucja przeniesie się w najbliższych miesiącach.

Marian Poznański urodził się w 1910 roku w Jarocinie i darzył szczególną miłością swoje miasto, organizując w nim wystawy prac. Jego życie było bardzo barwne i pełne wojennych wspomnień, także tych związanych m.in. z pobycie w obozie jenieckim.

Podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia na II ratusza, a więc w siedzibie Muzeum Regionalnego w Jarocinie, będzie można zapoznać się nie tylko z twórczością artysty, ale także poznać jego życiorys opracowany m.in. przez córkę oraz wnuczkę Mariana Poznańskiego.

CZYTAJ TEŻ: Jarocin. Zbudowali ulicę im. Mariana Poznańskiego i 30 miejsc parkingowych

Będzie to ostatnia wystawa zorganizowana w tym miejscu, ponieważ Muzeum Regionalne w Jarocinie zmieni wkrótce siedzibę i przeniesie się do Pałacu Radolińskich. Wystawa dzieł Mariana Poznańskiego jest jednak wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – pierwszy wernisaż jego prac w Jarocinie był także pierwszym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne. Obrazy Mariana Poznańskiego otwierały więc i będą zamykać pewien rozdział w historii tej instytucji i ważnych miejsc kultury na mapie Jarocina.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick