Nawet 3 tysiące złotych mandatu. Sypią się bezlitosne kary dla kierowców

2
Nawet trzy tysiące złotych - takie mandaty muszą zapłacić kierowcy za swoje przewinienia według nowego taryfikatora. Policjanci są bezwzględni i jeśli tylko udowodnią naruszenie przepisów, nakładają mandaty, naliczają punkty karne, a nawet zabierają prawo jazdy. Mundurowi w regionie ukarali kolejnych kierowców.

mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał m.in. mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. W miejscowości Przytocznica, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego tamtejszej komendy zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Przekroczył on dopuszczalną prędkość o 79 km/h. – Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia nowym taryfikatorem mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz zatrzymano mu uprawnienia i przypisano 10 punktów karnych – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Ostrzeszowscy policjanci karzą kierowców nie tylko za przekroczenia prędkości, ale także za m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. – Na ul. Kolejowej w Grabowie nad Prosną policjanci ujawnili wykroczenie polegające na używaniu telefonu komórkowego podczas jazdy oraz nie ustąpieniu pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Sprawcą okazał się 26-letni mężczyzna, który kierował samochodem marki Toyota. Otrzymał on mandat w wysokości 500 zł – mówi st. asp. Hańdziuk.

Kolejnych kierowców zatrzymano na terenie powiatu pleszewskiego. Policjanci ukarali mandatami karnymi kilkunastu kierowców. – Najwyższym mandatem był mandat w wysokości 1100 złotych. Tysiąc złotych do zapłaty będzie miał również kierowca, który popełnił wykroczenie, polegające na wyprzedzaniu w miejscu niedozwolonym. Na pozostałych kierujących, za przekroczenie prędkości o 30-40km/h, policjanci nałożyli grzywnę w wysokości 800 złotych – mówi st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Piratów drogowych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych nie brakuje też w powiecie krotoszyńskim. – Najwyższym, jak do tej pory na terenie naszego powiatu, mandatem ukarany został młody mężczyzna kierujący samochodem marki renault, który 10 stycznia na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Rawicka nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechał z jezdni uderzając w znak drogowy, a następnie w elewacje budynku. Policjanci nałożyli na kierującego kolizji mandat karny kredytowany w wysokości 1500 zł i wpisali na jego konto 6 punktów karnych – mówi asp. Piotr Szczepaniak z KPP w Krotoszynie.

Kolejni ukarani to mieszkanka gminy Złotoryja oraz gminy Jarocin, którzy za swoje przekroczenia prędkości otrzymali mandat 800 złotych oraz sześć punktów karnych. Poważniejsze konsekwencje spotkały mieszkańca gminy Krotoszyn, który w Rozdrażewie pędził swoim Citroenem 101 km/h w obszarze zabudowanym. Otrzymał on mandat w wysokości 1500 zł, 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na trzy miesiące.

Kolejnego pirata zatrzymano w Kaliszu. 27-latek w terenie zabudowanym pędził BMW 112 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto wpłynęło dodatkowo 10 punktów karnych – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej w Kaliszu.

Rekordzistą okazał się jednak kierowca, którego zatrzymali kępińscy policjanci. Okazało się, że kieruje on pojazdem po spożyciu alkoholu. Tutaj policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 3000 złotych. Dodatkowo okazało się, że 44-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 1500 kosztuje jazda wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych. Jakże bogaci muszą być kierowcy parkujący swe auta na środku chodników na skrzyżowaniach Kościuszki / Kopernika, Wolności /Partyzancka oraz Kolejowa / Wojska Polskiego w Ostrowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick