DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nauczyciele z gminy Chocz stracą etaty?

W gminie Chocz reforma edukacji wprowadzi zmiany kadrowe. Nie wszystkie szkoły utrzymają etaty dla nauczycieli. Samorząd szacuje, że około 4-5 nauczycieli może spodziewać się wypowiedzeń. To niewielka liczba, ale stanowi około 10% całej kadry.

– Reforma nie jest przygotowana na tyle dobrze, by nie być pełnym obaw. Mamy niż i chyba to jest nasza największa obawa, że dzieci jest coraz mniej – mówi Renata Urbaniak, pracownik Zespołu Szkół w Choczu. Rzeczywiście mniejsza liczba dzieci to automatycznie mniej klas i zbędne etaty dla pedagogów.

Inaczej jest w Kuźni i tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Dyrekcja zapewnia, że ich sytuacja nie ulegnie zmianie i – wręcz przeciwnie – w reformie pedagodzy dopatrują się samych pozytywów. – Dla nas jest to szansa. Jesteśmy małą szkółką, mamy mało dzieci, więc dodatkowe dwie klasy to jest dla nas okazja na przyciągnięcie większej liczby dzieci. Dla moich nauczycieli jest to coś dobrego, bo będą mieć zwiększoną ilość godzin lekcyjnych – wyjaśnia Ewa Jabłońska, zastępca dyrektora SP w Kuźni.

Do końca maja ma zapaść ostateczna decyzja jak wyglądać będzie nowy obwód szkół w gminie Chocz i czy nauczyciele stracą etaty. W materiale filmowym wypowiedź Mariana Wielgosika – burmistrza gminy Chocz.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz