DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nastolatek potrącony przez pijanego kierowcę

Nastoletni rowerzysta został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego w Jankowie Przygodzkim (gmina Przygodzice). Chłopak nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce. Niestety okazało się, że kierowca samochodu nie był trzeźwy.

Zdjęcie poglądowe/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sobotę chwilę po 16:00 na skrzyżowaniu ulic Świerkowej i Sosnowej w Jankowie Przygodzkim. Nastoletni chłopak prawdopodobnie nie ustąpił przejazdu kierowcy samochodu osobowego. Doszło do zderzenia, w wyniku czego nastolatek trafił do szpitala. Jak informują funkcjonariusze, tuż po kolizji nie wykazywał obrażeń, ale przejdzie badania kontrolne.

Niestety, mimo że to prawdopodobnie cyklista winien będzie kolizji, to badanie alkomatem wskazało na nietrzeźwość kierowcy. – Kierujący samochodem osobowym mężczyzna miał prawie 2 promile. Odpowie on za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP Ostrów Wielkopolski. Przypomnijmy, w takim przypadki może grozić kara grzywny, odebrania prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz