Nasi strażacy polecą gasić pożary w Australii?

0
Zdjęcie archiwalne | Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Czy strażacy z południowej Wielkopolski polecą do Australii gasić pożary? Pojawiły się takie informacje, ale nie zapadły żadne wiążące decyzje. Oficjalnie nikt nie potwierdza, że akcja podobna do gaszenia przez Polaków lasów w Szwecji miałaby mieć miejsce. Jak informują służby prasowe straży pożarnej, ewentualne pierwsze wiążące informacje mogą zapaść najwcześniej we wtorek.

Australia walczy z pożarami, które trawią dziesiątki milionów hektarów lasów. To mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia Litwy. Ogień pojawia się w kolejnych miejscach, a służby walczą z nim od października 2019 roku nadal przegrywając z nim walkę. Ostatnio pojawiły się doniesienia o ognistych tornadach. Według szacunków ekspertów, na których powołują się ogólnopolskie media wynika, że w pożarach mogło zginąć nawet 500 mln zwierząt. Żywioł odebrał życie także 17 osobom.

ZOBACZ TEŻ: Zmęczeni, ale zadowoleni z wykonanej pracy! Strażacy wrócili ze Szwecji do swoich jednostek

Pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące tego, że do Australii mieliby jechać strażacy z Polski w tym także z naszego regionu w ramach modułu GFFFV Poznań, jak to miało miejsce w 2018 roku w związku z pożarami w Szwecji. Oficjalnie jednak nie ma potwierdzenia. Jak informuje nas Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, ewentualne decyzje mogą zapaść najwcześniej we wtorek.

W tej chwili Australijskim strażakom, policjantom oraz ochotnikom walczącym z żywiołem, pomagają także strażacy z USA, Kanady i Nowej Zelandii.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick