Zmęczeni, ale zadowoleni z wykonanej pracy! Strażacy bezpiecznie wrócili do swoich jednostek [ZDJĘCIA]

1
W jedną stronę przejechali 1700 km i to nie byle czym, bo ciężkimi wozami strażackim. Zmęczenie malowało się im na twarzach, ale nie kryli zadowolenia z tego, że udało im się pomóc kolegom z zagranicy i opanować pożar na odcinku 7 km. Strażacy z Pleszewa i Jarocina wrócili wczoraj do domu.

– Najwięcej trudności podczas akcji sprawił teren. Był trudny, górzysty, trudno rozkładało się tam węże – opowiada mł. asp. Jacek Nowak, który dwa tygodnie temu pojechał do Szwecji wraz z czterema kolegami z pleszewskiej jednostki straży pożarnej. – Pracowaliśmy na linii frontu pożaru, zadymienie tam było bardzo duże – wspomina z kolei st. ogniomistrz Marcin Woźniak. – Praktycznie dwie doby byliśmy pod ciągłym wpływem dymu na nasze drogi oddechowe – dodaje strażak.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Pleszewscy strażacy wykonali w Szwecji „kawał dobrej roboty”. Praca była bardzo ciężka, warunki spartańskie, ale nikt z nich na to nie narzekał. Ważne, że tam na miejscu mogli pomóc mieszkańcom miejscowości zagrożonej pożarem. Strażakom podczas dwutygodniowej misji najbardziej utknął w pamięci stres, który towarzyszył im na linii frontu. – Będziemy pamiętać też ciepłe przyjęcie Szwedów. Czegoś takiego nie doświadczyłem osobiście wcześniej – przyznaje asp. Mariusz Glapa.

– Do pomocy w Szwecji został uruchomiony moduł GFFFV. Jest to moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi przy użyciu pojazdów – podsumowuje st. kpt. Roland Egiert, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Pleszewie. W Pleszewie strażaków powitali koledzy z jednostki oraz rodziny. Specjalnie na ich powrót na bramie wyjazdowej na dziedziniec komendy zawieszono napis: „Witajcie w domu”.

ZOBACZ TEŻ: Szwedzi o polskich strażakach [ZOBACZ]

Już w drodze powrotnej strażaków z południowej Wielkopolski, którzy brali udział w gaszeniu pożarów w Szwecji, czekały miłe niespodzianki. W momencie kiedy kolumna czerwonych pojazdów zjechała z autostrady, strażacy zostali powitani przez swoich kolegów z innych jednostek wodnym szpalerem ze strażackich węży. Zdjęcia gorącego przyjęcia dostaliśmy od Adama Majewskiego z bloga jarocin112.pl.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick